У Львові відбудеться презентація книги спогадів Архиєпископа Ігоря Ісіченка

19 вересня 2018 року о 15.00 у Дзеркальній залі палацу Потоцьких (вул. Коперніка 15) відбудеться презентація книги спогадів Архиєпископа Ігоря Ісіченка «Ми просто йшли…».

1


Незвичайна історія життя автора розгортається в книзі в широкому контексті суспільного й церковного життя України кінця ХХ – початку ХХІ ст. Зворушливих деталей сповнена розповідь про дитинство і юність у слобожанському містечку Балаклія, навчання та викладацьку працю в Харківському університеті.

  Описується філологічне середовище Харкова та Києва, в якому Архиєпископ Ігор формувався як літературознавець. Але зовнішні події лише відображають духовні пошуки автора, які привели його в середовище політичної опозиції, а потім у лідери мирянського руху УАПЦ. З волі патріярха Мстислава автор прийняв архиєрейський сан, став найближчим сподвижником патріярха Димитрія (Яреми), очолив 1993 р. Харківсько-Полтавську єпархію УАПЦ, а 1996 р. став керуючим справами Патріярхії УАПЦ. Драматична історія зростання УАПЦ і перманентних криз у її середовищі, брутального втручання в церковне життя урядовців і політиків відображена в книзі з болем і щирістю. Широке коло контактів архиєпископа Ігоря дозволило йому залучити до оповіді постаті багатьох відомих особистостей. Сюжет сповнений не відомих загалові деталей церковного життя, переданих з погляду очевидця і учасника описуваних подій. Це робить книгу унікальним документом з новітньої церковної історії України. Опублікувало спогади харківське наукове видавництво «Акта»; передмову написав єпископ Борис Ґудзяк.