У Львові відбудеться унікальна Асамблея монашества РКЦ та УГКЦ (програма)

konferentsiya_zustr_bogoposw_2015_ugkc_rkc_0-300x248У конференц-залі стадіону «Арена-Львів» 14-18 вересня триватиме Асамблея греко-католицького та римсько-католицького монашества України. На подію, з’їдуться близько 600 монахів і монахинь різних чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні з різних куточків України.

Тема Асамблеї «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні».

«Це унікальна подія для України. Вперше за 25 років нашої нової історії представники монашества двох Католицьких Церков в Україні зберуться на спільну Асамблею, щоб разом шукати відповіді на виклики сучасного суспільства: що ми, богопосвячені особи, можемо робити разом в умовах війни і трансформацій, які переживає Україна?» – наголосив член оргкомітету Асамблеї  о. Роман Лагіш, ЧНІ.

Загалом в Україні є 1500 монахів та монахинь УГКЦ і 1000 РКЦ. Участь в Асамблеї візьме третина усіх богопосвячених осіб України.

В Асамблеї також візьме участь Апостольський нунцій в Україні ариєпископ Томас Едвард Ґалліксон, представники Ієрархії Церков, відомі богослови з України та закордону, представники доброчинних організацій.

Ідея такої Асамблеї зародилася під час спільної праці греко- і римо-католицького монашества над організацією Асамблеї UCESM (Унії Конференцій Старших Настоятелів та Настоятельок монаших інституцій Європи), яка мала відбутися в Україні минулого року, але не відбулася через події в Україні.

«Ця підготовка показала, що, незважаючи на певні особливості життя та служіння, богопосвячене життя Римо-Католицької та Греко-Католицької Церков має багато спільного, тож взаємне спілкування, взаємне пізнання та зміцнення євангельського сопричастя є важливими елементами життя Церкви», – зауважують організатори.

Деталі та програма: diocese-lviv.org