У Львові відбудуться заходи, приурочені 30-літтю виходу з підпілля УГКЦ та вшануванню пам’яті Митрополита Андрея

17 жовтня, о 12:00 год., у Малій сесійній залі Львівської міської ради, відбудеться прес-конференція з нагоди проведення заходів, приурочених 30-літтю виходу з підпілля УГКЦ та відзначення 75-их роковин відходу до Вічності Праведного Митрополита Андрея.

Серед спікерів прес-конференції: Преосвященний Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, о. Павло Дроздяк – капелан Львівської міської ради, керівник прес-служби Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, сотрудник Архикатедрального Собору Святого Юра, Євген Бойко – директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради, Валерій Калинюк – голова громадської ради «Святий Юр».

Нагадаємо, що упродовж місяця, з 16.10 до 12.11. 2019 року, у Львові проведуть низку заходів, присвячених 30-літтю виходу з підпілля УГКЦ та поминанню Праведного Митрополита Андрея: екскурсії Митрополичими садами, у крипті Архикатедрального Собору Юра, заходи, проведені у навчальних закладах міста, Божественні Літургії у Архикатедральному Соборі Святого Юра та храмі Преображення Господнього УГКЦ, у бібліотеках міста та культурних центрах.

Особливі урочистості відбудуться 1 листопада 2019 року у Архикатедральному Соборі Святого Юра:

10:00 – Архиєрейська Божественна Літургія

07:00-22:00 – експозиція особистих речей Митрополита Андрея

13:00 – 18:00 – музичний голос прослави у виконанні хорів та оркестрів Львова

15:00 – пам’ятний передзвін

19:00 – свічка пам’яті на площі Святого Юра

«1 листопада – це особлива дата для нашої Церкви й усієї спільноти Львова. У цей день згадуємо перехід до вічності Праведного Митрополита Андрея. Оскільки ми є на шляху проголошення Митрополита блаженним, то день його народження для неба звершуємо у світлі прослави. Чимало львів’ян не знають, що останки Праведного Митрополита Андрея перебувають у крипті Собору святого Юра. Тому важливо 1 листопада провести особисте паломництво до Архикатедри. Саме там, перебуваючи біля стіп великого сподвижника і пастиря нашої Церкви, попросити молитвою про його заступництво перед Богом. Як капелан Львівської міської ради, я пережив постать Митрополита Андрея особливо відчутно під час Революції Гідності. Його житейська мудрість, передана у посланнях, була особливо доречною у часі Майдану. Коли постало питання, чому стільки львів’ян перебуває на Майдані, один поважний духівник сказав, що це завдяки Митрополитові Андрею, бо саме він на Галичині «посадив» міцного духа свободи. Це зерно проросло у Майдані. Тому закликаємо всіх, незважаючи на перешкоди, прийти до Собору, який буде відчиненим впродовж цілого дня», – зазначив о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради, керівник прес-служби Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, сотрудник Архикатедрального Собору Святого Юра.