У Львові відбулась зустріч духовенства та богопосвячених “Lectio Divina — стиль життя”

lectio-divina-у-Львові-для-духовенства3-700x525Зустріч аніматорів Lectio Divina відбулася 7 листопада 2017 року у Львові. Її організували сестри-місіонерки зі Згромадження Служниць Святого Духа. Зустріч відбулася з благословення архиєпископа Мечислава Мокшицького в митрополичій курії Львівської архидієцезії. Дві конференції про значення Біблії у християнській формації для присутніх священиків та монахинь проголосив о. Кшиштоф Вонс SDS.

Отець є головним промоутером дороги Lectio Divina в Польщі та поза її межами, директор Центру духовної формації сальваторіанів у Кракові, автор багатьох книжок про молитву Словом Божим. Протягом минулих чотирьох років він проводить реколекції Lectio Divina для богопосвячених та мирян в Україні. У цій зустрічі брали участь 60 осіб, римо- та греко-католики з різних міст.

Своєю присутністю у першій половині дня учасників потішив єпископ-помічник Едвард Кава OFM Conv, який всіляко підтримує поширення дороги Lectio Divina в Україні. Важливим для учасників конференцій було усвідомлення, що Lectio Divina – це не тільки спосіб молитви, але стиль життя. На зустрічі з Господом в Його Слові йдеться про те, щоби дивитися на світ, на себе, на іншу людину і на події з перспективи Бога, ніби Його очима.

Під час зустрічі свідчили особи, які практикують Lectio Divina. На їх прикладі присутні мали змогу побачити, як Слово Боже змінює життя. Євхаристія на закінчення цього дня зміцнила бажання слухати Бога в Його Слові і ставити Його в центр життя.

Днем раніше, 6 листопада 2017 року, у Семінарії Святого Духа УГКЦ в Брюховичах відбувся день зосередження, організований Конференцією вищих настоятельок жіночих згромаджень УГКЦ, на який приїхало 195 богопосвячених осіб обох обрядів в тому числі священики, монахи та монахині та двоє світських осіб. У динаміці Lectio Divina було представлено образ Марії — від Благовіщення до Голгофи — як Жінки повної краси, Тієї яка досконало виконала Божий задум у ЇЇ житті. Довідка: Lectio Divina (побожне, духовне читання) – форма молитви, основана на поглибленому читанні біблійних текстів.

Джерело: CREDO