У Львові відбулася Літня школа лідерів

04-08-17-124-30 липня 2017 року в Патріаршому домі Благовіщення у Львові відбулася перша Літня школа лідерів мирянських спільнот та рухів всецерковного рівня.

Учасники школи, а їх з усіх куточків нашої країни приїхало близько 30-ти, разом з кваліфікованими доповідачами та цікавими тренерами щодня відкривали нову тему, яка в майбутньому формуватиме їхню поставу лідера, мали можливість переосмислити своє завдання та місію християнського лідера.

Розпочалася програма з молитви Святої Літургії у каплиці Патріаршого дому Благовіщення. Далі учасники знайомилися одні з одними та презентували свої спільноти. У першій тематичній зустрічі Школи о. Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій Патріаршої курії УГКЦ, розповів про те, як знайти баланс між керівництвом і служінням, а керівник Центру Етики і Технологій Львівської бізнес-школи УКУ Володимир Хіцяк презентував тему християнського лідерства в епоху інформаційних технологій. Учасники мали нагоду аналізувати сучасні тенденції та виклики, шукали рішень, як християнам свідчити і що пропонувати світові.

У наступні дні Літньої школи лідерів учасники ближче познайомилися зі старозавітними і новозавітними лідерами та провідниками, здобували знання про Літургію Церкви, особисту та молитву спільноти, вчилися методу молитовного читання Святого Письма.

Зі сестрою Наталією Мельник, ЗСПР, учасники роздумували про служіння християнина, його покликання, про дари особи та спільноти, а з о. д-ром Богданом Грушевським – про риси і чесноти лідера. На завершення дня мали відео-катехизу з о. Миколаєм Фрединою.

Програма п’ятого дня Школи була присвячена темі пошуку та реалізації талантів у спільноті. Разом з головою Центру протидії корупції УГКЦ Петром Дарморісом учасники розважали над притчею про таланти, а також підписали антикорупційну декларацію, щоб чесно працювати та служити на своїх робочих місцях.

Як втілювати свої таланти у життя, розповіла сестра Наталія Мельник. Зокрема, вона представила виробництво макаронів та вирощування печериць сестрами Згромадження Пресвятої Родини. Досвідом управління Божими дарами також поділилася сестра Онуфрія Бачинська. Вона презентувала серію натуральної косметики «Живиця» Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Осердям дня стала Літургія з чином відновлення хрещальних обітів.

В суботу разом з директором Інституту лідерства та управління УКУ Наталею Бордун учасники Школи вчилися будувати команду, працювати та взаємодіяти разом, довіряти та слухати один одного, брати відповідальність. «Якщо ми хочемо будувати щасливу Україну, – каже п. Наталя, – то мусимо вміти об’єднуватися. Це найважливіший фактор для розвитку команди».

Щодня у вечірній програмі учасники вчилися розпізнавати та долати внутрішні конфлікти, а також боротися зі стресом та психологічним вигоранням з допомогою арт-терапевтичних вправ.

«Найбільше мені тут сподобалася атмосфера, – ділиться своїми враженнями учасниця Школи п. Світлана Левандовська. – Від початку створилася команда. Було і взаєморозуміння, і всебічна підтримка. Запам’яталося безліч вправ, я все ретельно записувала, щоб нічого не пропустити. Вийшов дуже гарний вишкіл».

Джерело: Комісія у справах Мирян УГКЦ, Департамент інформації УГКЦ