У Львові відбулася Міжкапітульна конференція Сестер Служебниць

11-13 червня 2021 року у Провінційному домі у Львові проходила Міжкапітульна конференція Сестер Служебниць НДМ, учасниці якої мали на меті переглянути головні напрямки стратегії Провінції, випрацювані VIII Провінційною Капітулою, та визначити пріоритети.

Відкрила конференцію с. Мирослава Яхимець, Провінційна Настоятелька, запросивши учасниць до молитви.

З привітальним словом, у режимі онлайн, до учасниць конференції звернулася с. Софія Лебедович, Генеральна Настоятелька з Риму. Мати Софія пригадала сестрам, що нашим покликанням є лікувати рани сучасного людства і виявляти материнське обличчя Церкви. Генеральна Настоятелька побажала сестрам плідної праці.

Згодом учасниці Міжкапітульної конференції мали онлайн-зустріч із ректором Папського Східного інституту в Римі о. Давидом Назар, ТІ на тематику «Розпізнавання у спільноті». На основі біблійних текстів о. Давид підкреслив, що у спільнотному розпізнаванні важливо почути кожного члена, не боятися відкривати своє серце, вчитися конструктивно говорити про досягнення і рани спільноти. Пам’ятати, що великі кроки робимо через малі рішення, а великі рішення реалізуються через малі кроки.

У наступних зустрічах учасницями Міжкапітульної конференції було представлено такі напрямки розвитку стратегії Провінції як формація, адміністрація, виховна та пасторальна праця, соціальне служіння.

У суботу 12 червня до учасниць Міжкапітульної конференції звернувся Преосвященний Владика Теодор Мартинюк, Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ. Владика Теодор, на прикладі святого Йосифа, показав про розпізнавання Божої волі, яка проявляється у нашій пророчій місії – нести світові Божу правду. Богопосвячені особи покликані допомагати іншим пізнавати Божу волю.

П. Наталія Бордун, засновниця Інституту лідерства і управління УКУ та експертка у сфері організаційного розвитку, провела для учасниць Міжкапітульної конференції фасилітаційну сесію, у якій дотичними були питання – як нам розпізнавати у час перемін, як зберегти критичність у відношенні до побудови планів, стратегічних напрямків у час стрімких змін, як зберегти гнучкість? У малих тематичних групах учасниці Міжкапітульної конференції намагалися формулювати проблеми та напрацьовувати пріоритети.

Останній день Міжкапітульної конференції розпочався із святкування знаменної дати у житті Згромадження – 20-ліття проголошення блаженними Йосафати і Тарсикії. Божественну Літургію з цієї нагоди очолив Протоігумен Отців Василіян о. Йоан Школик. У своєму слові отець Йоан закликав сестер наслідувати своїх Блаженних у їх умінні відчитувати знаки часу, у гармонійному поєднанні молитви та служіння, у терпеливості, тихості, покорі та готовності сповняти Божу волю.

У підсумковій зустрічі Міжкапітульної конференції с. Мирослава Яхимець, Провінційна Настоятелька, підкреслила, що одним із наших пріоритетів є спільнотне життя, плекання нашої ідентичності, того, ким ми є як богопосвячені особи. С. Мирослава закликала сестер спільно дбати про наш дім – нашу Провінцію, шукати у спільнотах того, що веде до миру, плекати особисте духовне життя, яке має вплив на наші спільноти і Церкву загалом.

По завершенні Міжкапітульної конференції її учасниці повернулися до своїх спільнот, щоб поділитися з усіма сестрами Провінції своїми напрацюваннями стосовно пріоритетних напрямків стратегії та надалі впроваджувати їх у реальне життя.

c. Єлисавета Проць, СНДМ

Інформація надана Згромадженням