У Львові відбувся II Молитовний сніданок

Сьогодні, 10 вересня 2021 року,  у трапезній Українського Католицького Університету відбувся Молитовний сніданок. Подія відбулася у нашому місті вже вдруге і стає доброю традицією. У заході взяли участь представники духовенства, влади та громадських організацій, а також підприємці, освітяни, митці.  Привітав присутніх ректор УКУ о. Богдан Прах, який закцентував у своїй промові на важливості відчувати у своєму житті високий сенс і цінність служіння ближнім. Не даремно ж гаслом УКУ, є “Свідчити, служити, спілкуватися”.

Розпочали сніданок зі спільної молитви. Опісля, голова львівського штабу ГО “Всеукраїнський Собор” пастор Дмитро Колесник підкреслив:

“Єдність містить у собі важливе поняття. Єдність – це не однаковість, це вміння вміщати не таких як ти. Це вміння приймати. Вміння бути єдиними у нашій багатогранності. Саме тому, на цій сцені у молитві до нашого Господа за Україну, якій сьогодні 30 років, ми запросимо представників практично усіх Церков нашого міста”.

Відтак, долучилися до спільної молитви Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир, Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Владика Мечислав, Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій, о. Олександр Іванченко секретар Львівської єпархії УПЦ, Голова Львівського Обласного об’єднання Церков ЄХБ Олег Боднар та представники інших протестантських громад. Взяли участь у молінні і всі, хто частувався за сніданком.

“Сьогоднішня наша зустріч, немов, сніданок з Воскреслим”, – підкреслив Владика Володимир Груца.

“Молімося з думкою про краще майбутнє, адже кожен з нас є відповідальний за долю нашої землі”, – зазначив Владика Мечислав і закцентував, що у 2021 році відзначають 30-ліття відновлення структур РКЦ в Україні, а також річницю 20-річчя візиту св. Папи Івана Павла ІІ до Львова.

“Ми сьогодні соборно зібралися, щоб помолитися за 30-річчя Незалежності України. Я дуже зворушений бути на цьому молитовному сніданку, хоч він відбувається вдруге, я тут вперше. Молитва – це є дар і цей дар нам всім треба зберігати впродовж всього життя”, – повідомив Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій.

“Помолімось сьогодні в особливий спосіб за тих, хто втратив рідних на війні за Україну”, – закликав Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій.

“Молитва робить велике чудо – єднає людину з Богом. Кожна людина формує себе, коли спілкується з Богом”, – зазначив секретар Львівської єпархії УПЦ.

“У світі є багато країн, вони всі різні, але ми маємо щось особливе – свободу і за це хотів би дякувати Богу і просити Його про милість, щоб ми використали цю відповідальність на благо Бога та ближнього” – додав єпископ Олег Боднар, Голова Львівського Обласного об’єднання Церков ЄХБ. 

Пастор Володимир Бурда відзначив, що дуже радіє, що Львівщина перейняла цю естафету Національних молитовних сніданків і закликав не боятися молитися за владу, навіть якщо ми недостатньо її любимо. Адже саме Бог дає мудрість і силу керівникам правильно вести народ.

Долучилися до молитовного сніданку і міський голова Львова Андрій Садовий разом із дружиною Катериною.

“Всі, хто сьогодні тут зібрані за тими прекрасними столами, мають покликання служити. Когось Бог покликав, хтось сам себе покликав, когось люди обрали до служіння. Але чим більше маєш, тим більші і спокуси. І на моє переконання, таким камертоном є молитва. Коли я маю складні зустрічі, то завжди беру молитву про Божу мудрість, яку написав Митрополит Андрей Шептицький.  Сьогодні тут у цьому залі зібрані люди, які мають дуже великий вплив. І як би я хотів, щоб такі молитовні сніданки у тому, чи іншому  питанні були частіше, щоб ми думали як розв’язати ту чи інші проблему, а не заговорити, щоб ми не бавилися у амбіції, а думали як служити”.

Додамо, що присутні помолилися також про завершення пандемії, одужання маленької львів’янки Вікторії Полюги, яка бореться із хворобою СМА.  Слово мав зокрема керівник Шпиталю Шептицького у Львові, отець Андрій Логін.

Наприкінці заходу помолилися духовний Гімн України “Боже, великий єдиний”.

Зауважимо, що також під час сніданку лунала і добра музика від театрального центру “Слово і голос”, від Павла Табакова та його юних вихованців.

Фото: Романа Балука, Оксани Бабенко, Віти Якубовської