У Львові відбувся ІІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів РКЦ та УГКЦ

У суботу, 19 жовтня 2019 року, у Львові відбувся ІІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів Римо- та Греко-Католицьких Церков. Молитва, обговорення, праця в групах, представлення організацій, ігри та підбивання підсумків – саме так пройшла друга завершальна частина Форуму. Місце проведення: Патріарший дім
(вул. Хуторівка, 35б).

Другий день форуму розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив Митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк. Він у своєму слові на завершення богослужіння побажав учасникам Форуму продовжити слідувати шляхом, який веде до Всевишнього. «Справжні лідери повинні слідувати за Богом!» – закликає митрополит.

Згодом відбулася панельна дискусія «Як євангелізувати молодь в медійному просторі?», у якій взяли участь такі спікери:  Марічка Галюк (мотиваційна спікерка у «Проєкті Молодої Християнки»), Падре Серж (о. Сергій Гончаров – редемпторист, блогер),
о. В’ячеслав Гриневич (Католицький Медіа-Центр). Захід модерував о. Міхал Воцял (Комісія душпастирства молоді РКЦ). Впродовж дискусії спікери говорили про важливість соцмереж і медіа для євангелізації молоді, а також ділилися своїми міркуваннями, досвідом та давали поради, як краще використовувати й застосовувати ці ресурси для себе та інших.

«Шлях євангелізації – це шлях деміфологізації. У суспільстві є чимало міфів та упереджень про Церкву. Тому люди не підуть туди відразу, щоб дізнатися, а як там є всередині… Вони не будуть їсти хліб з цими людьми, про яких думають дуже погано. Тож шлях медіакомунікації, принаймні для мене, є шляхом деміфологізації, – вважає Падре Серж (о. Сергій Гончаров – редемпторист, блогер). – Важливо говорити й про те, що серед учнів Ісуса Христа був Юда, а не тільки про те, що у нас все чудово і прекрасно».

Читайте також: У Львові стартував ІІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів

А для Марічки Галюк (мотиваційна спікерка у «Проєкті Молодої Християнки») Instagram став ідеальним інструментом для євангелізації. Ба більше, на своїй сторінці вона ділиться зі своїми підписниками усім тим, що є у неї на серці.

«Я переконана, що такий інструмент як Instagram є дуже зручним для проповіді Євангелія. Я радію, що саме так можна робити, бо більше не потрібно бігати за людьми на вулиці та говорити: «Ісус вас любить, покайтеся!» Ми можемо проповідувати своїм стилем життя, а також говорити про свої переживання і провини, про те, як ми боремося з болем, – переконана блогерка Марічка Галюк. Християнське життя – це не є якийсь рожевий глянець з біблійним контекстом, бо у всіх нас є якісь випробування, однак саме з Богом ми можемо їх подолати».

А о. В’ячеслав Гриневич (Католицький Медіа-Центр) вважає, що для молодіжних лідерів та душпастирів важлива освіта, а також вміння зрозуміти одне одного.

Підготувала Оксана Войтко

Департамент інформації УГКЦ