У Львові відбувся літній табір спільноти “Віра і світло”

Нещодавно у Львові завершився  табір двох віросвітлянських спільнот (спільноти “Криниця Якова” і спільноти, яка збирається при церкві Йосафата). Загалом  упродовж трьох днів таборувало 8 родин з дітьми із особливими потребами і 11 приятелів. Духівником був о. Петро Ковальчук. Табір відбувався у реколекційному центрі отців-редемптористів при монастирі св. Альфонса.

6


«Цьогоріч обставини склалися так, що наш табір проходив у Львові. Проте згодом ми зрозуміли, що це було Боже провидіння. Інакше ми б ми не змогли бути на священичих свяченнях нашого приятеля Володі Битюги. Він у Вірі і Світлі вже вісім років! Символічно, що свою першу в житті літургію він відслужив саме на таборі Віри і Світла»  – розповіла учасниця табору Надія Калачова.

За тему табору ми обрали слова з послання до Ефесян: «Одягніться в повну зброю Божу», в різний спосіб ми міркували про те, що ознаєчає бути воїном Христовим.

2


 Табори Віри і Світла мають свої традиції. Наприклад, зранку таборяни прокидаються не під звук будильників, а під спів приятелів. Щодня є духовна наука, яка глибше розкриває тему табору, а також відбувається групка ділення, де кожен має нагоду ближче познайомитися з учасниками і почути про досвід віри один одного. Також щодня є Літургія. Наприкінці табору завжди є карнавал з веселими і часто несподіваними сценками, танцями і співом.

3

Важливим аспектом табору є просте спілкування, ігри та просто час, проведений разом.

«Апостол Павло говорить, що Бог вибрав слабких і немудрих цього світу, щоб засоромити мудрих, вибрав тих, кого зневажають, хто є «ніким» в очах світу. Для мене цей табір став ще одним кроком до глибшого розуміння духовності Віри і Світла, духовності убогих, в яких в особливий спосіб присутній Ісус. На цьому таборі наш Андрій, наш друг з аутизмом, вперше прислуговув на літургії. Було помітно, наскільки він стається, як багато прикладає при цьому зусиль, відчуваючи сакральність моменту. Його мама в цей час плакала від зворушення. Я ж надзвичайно тішилися, що завдяки Вірі і Світлі друзі з особливими потребами знаходять своє місце в Церкві. І приносять з собою також дари: простоти та легкості, вміння не грати чужі ролі, а бути собою» – розповіла Надія Калачова.

1

 

Світлини надані Надією Калачовою

Для довідки: «Віра і Світло» – це міжнародний християнський рух спільнот, що об’єднує осіб із розумовою неповносправністю, їхніх батьків та молодь-приятелів. Рух «Віра і Світло» виник як відповідь на страждання людей з неповносправністю та їхніх родин, яких у суспільстві часто принижують та відкидають, трактуючи позбавленими людської гідності. «Віра і Світло» – це насамперед спільноти дружби та взаємної підтримки, де кожен знаходить своє місце: особи з розумовою неповносправністю мають можливість ділитися своєю простотою та вірністю; батьки можуть по-новому відкрити внутрішню красу своєї дитини, відчувати підтримку; молодь-приятелі, завдяки дружбі з особою із розумовою неповносправністю, пізнають справжні життєві цінності, відкриваючи для себе глибокий сенс життя. У світі рух «Віра і Світло» зародився 1971 року у Франції під час міжнародної прощі до Люрду. В Україні перша спільнота руху утворилася 1992 року у Львові.

На сьогодні в різних куточках України діє 36 віросвітлянських спільнот. Члени спільнот Віри і Світло регулярно зустрічаються, разом моляться, святкують, щомісяця мають спільну літургію та молитву, а влітку мають кількаденний табір. На таборі збираються разом дві спільноти Віри і Світла, часом з різних міст та регіонів.