У Львові відбувся урочистий молебень біля реліквій святого Йоана з Дуклі

У Львові з ініціативи митрополита Мечислава Мокшицького та з участю францисканців відбувся молебень до святого Йоана з Дуклі. У бернардинському храмі св. Андрія у Львові 23 червня відбулася щорічна урочистіть, на якій вірні єднались у молитві при реліквіях покровителя міста — святого Йоана з Дуклі. Під час молитовного чування просили за заступництвом святого про потрібні благодаті, а особливо про мир для України та про нові покликання на Божій ниві.

Урочистість очолив єпископ-помічник Львівсько архідієцезі Едвард Кава, проповідь виголосив міністр Провінції св. Архангела Михаїла в Україні о. Даниїл Ботвіна OFM. СлужбуБожу півслужили Львівський митрополит РКЦ архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, єпископ Леон Малий, брати-францисканці з України та Польщі.

Під час проповіді міністр Провінції Святого Архангела Михаїла в Україні о. Даниїл Ботвіна OFM роздумував над словами святого Йоана Павла ІІ, які він промовив у  Дуклі: «Серед тиші схопив Його Бог».Перші роки духовного навернення святого Йоана з Дуклі відбулись у горах, де він відкрив присутність Бога у житті. Провінціал звернув увагу на те, що якщо хочемо досвідчити Бога у своєму житті, маємо знайти своє пустинне місце. «У святого Йоана з Дуклі з плином часу укріплялася віра, зміцнювалася любов». Отець Даниїл зазначив, що віра — це не емоції, а боротьба, час, коли людина крок за кроком шукає Бога; віра зміцнюється з часом. Йоан з Дуклі посвятив своє життя Богу з великою любов’ю.

Провінціал закликав, щоби все, що ми відкриваємо в нашому житті, всі прагнення бути ближче Бога, наші пустинні місця, прагнення, щоби Бог нас схопив — були переповнені любов’ю; щоб за прикладом святого Йоана з Дуклі ми навчилися любові та з великою любов’ю віддалися Богу; щоби кожен наш духовний крок був переповнений любов’ю до Господа Бога.

Богослужіння та Служба Божа супроводжувалася співом хору «Adoramus» парафії Воздвиження Святого Хреста міста Шепетівки.

На завершення урочистого святкування всі вірні вшанували мощі святого Йоана з Дуклі.

Джерело: CREDO