У Львові відкрили мурал до 155-річчя Митрополита Андрея

29 липня 2020 року, у день відзначення 155-річчя Митрополита Андрея, у Львові на Сихові (просп.Червоної Калини, 64) відкрили мурал, приурочений до важливої для нашого міста дати. 

“Митрополит Андрей був надзвичайною особистістю вже з дитинства, коли став багатим графом, змінив розкіш на вбогу монашу рясу. Так,як співаємо у тропарях, що “смиренністю осягнув величність, а убогістю – багатство”. Цей чоловік залишав за собою всюди плоди. У час, коли була економічна невдача, він дбав, щоб ми, українці, вчилися досягати успіху”, – наголосив о.Орест Фредина, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Митрополита Андрея Шептицького зображено двобічно: з однієї сторони як молодого графа та мецената, а з другої – як мистецького та громадського діяча, якого зображує український галицький художник Михайло Мороз. Над муралом працювали художники: Святослав Владика, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, Глафіра Щербак та група “Sacred Universe”.

“Митрополит Андрей, в першу чергу, це великий батько. Ми, напевно, знаєм про нього зовсім мало, але це людина, яка насправді створила державу. Коли українці на Галичині були під різними впливами, він будував державу — освіта, лічниці, соціальна робота, помагав засновувати страхові компанії й банки. Без нього, без УГКЦ, ми ніколи б не мали незалежності. Із часом ми ще багато будемо про це дізнаватись, але думаю, що кожен львів’янин чи гість нашого міста, буваючи на Сихові, буде дивитись на цей мурал і захоче пізнати митрополита більше”, – зазначив міський голова Андрій Садовий.

Також в урочистості взяв участь колектив «Львівські фанфари» Дитячої школи мистецтв №5 м. Львова, який музично супроводжував захід.

Юліана Лавриш, 

фото – Романа Балука