У Львові відкрили новий Родинний дім “Покрова”

volunteer9to9be9good9for9the9heartУ понеділок, 1 червня, у Львові відбулося посвячення і урочисте відкриття нового Родинного дому “Покрова” (вул. Дорога Кривчицька, 19). Урочистість розпочалася зі Святої Літургії у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Опісля люди ходою пройшли до Родинного дому, де владика Йосафат (Говера), екзарх Луцький, очолив молитву на освячення нової “Покрови”. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

З вітальним словом виступив провінційний настоятель селезіянського згромадження в Україні УГКЦ отець Оноріно Пістелато.

“Звідси розпочнеться яскравий шлях надії і нового життя для багатьох дітей і підлітків. Ми зобов’язуємось, що всіх, кого ми приймаємо в цей будинок, щоб вони мали життя. Дякую отцеві Боско і Богові за те, що ми сьогодні можемо інавгурувати цю нову майстерню життя нового людства та суспільства любові”, – зазначив отець Оноріно Пістелато.

 

Наталія Федорович, заступник міністра соціальної політики України подякувала за працю та старання усім, хто подарував дітям тепле житло і родинну атмосеру: “Дозвольте подякувати владикам, які 11 років тому поблагословили появу отців селезіан в нашій державі, в нашому місті Львова. Отче Оноріно, дозвольте подякував вам за те, що ви тут є, що ви прийняли цей обряд, за те, що ви стільки зробили, робите і будете робити для наших дітей. Шановні добродії, дякуємо за вашу працю, за старання, за те, що сьогодні справжнє дитяче свято у нашому місті. Дякуємо отцю Михайлу за працю і всім отцям, що відгукнулись кілька років тому співпрацювати з владою, за те, що ми показуємо добрий приклад цього партнерства — державного, церковного, громадського..”.

Про значення такого дому в житті дітей та для їхнього світлого майбутнього розповів отець Михайло Чабан, директор Родинного дому “Покрова”: “Цей будинок називається Родинний дім “Покрова”. Задум був, щоб в ньому жили діти своєрідними сім’ями, групами. Щоб ці діти відчували, розуміли, що їх люблять, їх потребують. Щоб вони насправді відчували родинне і сімейне тепло. Цей будинок розрахований на приблизно 80 дітей. Ми також подумали і про студентів – тут будуть проживати і студенти, які будуть навчатись в різних закладах Львова, студенти, які мають потребу в житлу. Сьогодні хочу подякувати усім благодійним організаціям, які були причетні до організації нашого проекту.

Також з відкриттям Родинного дому “Покрова” привітав усіх присутніх і міський голова Львова Андрій Садовий.

Довідка

Згромадження оо. Салезіян Східного Обряду Української Греко-Католицької Церкви за допомогою меценатів розпочало будівництво нового Родинного дому «Покрова» у 2010 році. Приміщення, де будуть проживати діти, розраховане на 100-110 осіб: сиріт, напівсиріт, дітей з неблагополучних сімей та студентів.

Родинний дім приймає дітей, яким виповнилося 6 років. Згідно зі статутом, вони можуть перебувати у закладі до 23 років, допоки не отримають спеціальну освіту. Забезпечують роботу закладу вихователі, помічники вихователів, психологи, волонтери, завгосп, кухарі, прибиральниці.