У Львові відкривають фестиваль класичної музики «Людкевич Fest 2023»

Львівський будинок органної та камерної музики запрошує на фестиваль, приурочений 144-тій річниці з дня народження великого українського композитора Станіслава Людкевича.

«З 20 по 25 січня — 5 вечорів, 5 унікальних концертів, 8 виконавців, одна сцена Львівського органного залу. Попри важкий час війни Росії проти України, команда Львівського органного залу вирішила не переривати традиції проведення фестивалю, заснованого в 2017 році музичною аґенцією Collegium Management. Адже ця війна, в першу чергу, за нашу культуру та цінності. Не дамо відібрати нашого!» – зазначають організатори.

Людкевич Fest 2023 відкриє всі сторони творчості митця, зокрема інструментальну, хорову та симфонічну музику. На гостей в різні дні чекають неповторні концертні програми, різні виконавські склади та цікаві інтерпретації творів Людкевича й інших відомих українських композиторів.

20 січня концертом «Солоспіви Людкевича» відкриє фестиваль сопрано оперної співачки Софії Соловій та гра піаністки Юлії Маківничук. Перші солоспіви, як і фортепіанні мініатюри, були створені композитором у 14 років. У кожного з цих творів — власна історія. Почуйте, як проживають їх виконавиці в цей вечір.

Вечір наступного дня, 21 січня, запамʼятається слухачам іще одним концертом вокальної музики. Маленькі шедеври українських композиторів у виконанні сопрано Світлани Разіної та піаністки Ірини Кірчанової. У концерті почуйте пісні на слова українських поетів та авторські обробки народних пісень.

22 січня зустрічайте на сцені Органного залу Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під батутою Івана Остаповича. Дві світові премʼєри за один вечір, та ще й з творів українських класиків – таке можливо лише в рамках Людкевич Fest 2023.

24 січня 1879 року народився Станіслав Людкевич. В цей же день, 144 роки по тому у Львівському органному залі проводиться урочистий концерт, присвячений композитору. Львівський муніципальний хор «Гомін» запрошує згадати про життя і творчість генія класичної музики України, виконавши його пісні.

Завершуватиме цьогорічний фестиваль фортепіанний дует Наталі Зубко та Петра Довганя Dovhan & Zubko Piano duo: рідко виконувані твори Станіслава Людкевича, скомпоновані для фортепіанного ансамблю – лірика, героїзм, жартівливість творів Станіслава Людкевича в блискучому виконанні фортепіанного дуету.

А також Галерея Органного залу в рамках фестивалю Людкевич Fest 2023 поповниться новою виставкою портретів українських композиторів. Це буде синтез живопису, графіки, цифрового дизайну, музики та літератури. На цій виставці розгорнуться історії з життя та творчості провідних українських композиторів, а також авторів, чиї імена були незаслужено забуті чи навмисне стерті з нашої памʼяті. 25 січня о 18:00 львів’ян запрошують до Галереї зануритись у історію і сьогодення творців української музики. Вхід до Галереї безкоштовний.

Фестиваль відбувається за підтримки підписників Ukrainian Live на Patreon:

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram. Квитки на події Органного залу доступні тут.