У Львові відновлюють центральний вхід до храму святого Іоана Золотоустого ПЦУ

У Львові на вул. Лисенка ведуться аварійні відновлювальні роботи центрального входу до храму святого Іоана Золотустого ПЦУ, що почав руйнуватися через надмірну вологість. Йдеться про основний вхід до колишнього монастиря сестер Францисканок Найсвятішого Причастя, що зараз є православним храмом.

Про реставраційні роботи на своїй фейсбук-сторінці написав намісник Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря ПЦУ ігумен Кіпріан (Лозинський).

«Не зважаючи на те, що слуги диявола прийшли до нас війною і несуть руйнування, ми продовжуємо відновлювати і творити. Під звуки повітряних тривог і під постійною загрозою ворожих атак все ж ведуться аварійні відновлювальні роботи центрального входу до Львівської православної богословської академії та Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря», – зазначив ігумен Кіпріан.

Поступове руйнування сходів поширилося, що змусило міську комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оцінити їхній стан. Висновки перевірки засвідчили необхідність термінової реставрації.

«Через надмірне перезволоження ґрунту підпірна стінка і сходи почали руйнуватися. Та нахилилися настільки в сторону тротуару, що стали загрозою для перехожих та прихожан, які заходять до храму. Тому треба було терміново рятувати сходи і цю підпірну стінку, щоб люди могли безпечно потрапити в храм. Ситуація була визнана Міською комісією з питань ТЕБ і НС аварійною, небезпечною, такою, шо потребує термінового втручання», – розповіла в коментарі сайту «Духовна велич Львова» начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Світлини зі сторінки ігумена Кіпріяна