У Львові відзначать 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ

Упродовж 16-18 серпня у Львові урочисто відзначатимуть 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ. З цієї нагоди до міста  з офіційним візитом прибуде Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній.

Львів був серцем творення релігійного життя України наприкінці 80-х років. Саме тому урочистості відбудуться саме у нашому місті. Митрополит Львівський ПЦУ Макарій пригадує період відродження УАПЦ з особливим трепетом, адже він був одним із шести ієреїв, які першими поставили  підпис “за” відновлення УАПЦ.

“Це велика подія. Отримано Томос, святкуємо 30-ліття відродження УАПЦ, тому мені можна помирати.  Тому що це була моя ціль. Не ціль підвищення у сані, але ціль мого життя – було вивести Українську Церкву на рівень Вселенського Православ’я. Пам’ятаю, як у 1989 році 1 мирянин  і 6 священиків поставили знакові підписи”.

Також очевидцем подій 30-літньої давнини був настоятель Свято-Успенського храму ПЦУ митр. прот. Ігор Бурмило, який підкреслив, що відродження УАПЦ стало надзвичайною подією не лише в церковній історії, але й в історії України. Тому долучитися до відзначення 30-ліття тих подій буде особливим досвідом для кожного.  

Місто відкрите до ініціатив релігійних громад, зокрема Митрополит Київський і всієї України Епіфаній вже вдруге прибуде з офіційним візитом до Львова. Про це наголосив директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко:

“Дуже приємно бути учасником і одним із тих, хто готує цю визначну подію для нашого міста і ми дуже радо вітаємо такі ініціативи та зустрічі. І зі своєї сторони будемо робити все для того, щоб заходи приурочені 30-літтю відновлення Автокефальної Православної Церкви пройшли на найвищому рівні, як у організаційному плані, так і духовному”.

Сьогодні історією ІІІ відродження УАПЦ дорожить і молоде покоління священнослужителів. Про це наголосив голова Львівського Ставропігійного братства св.апостола Андрія Первозванного диякон Юрій Федів:

“30 років тому ми ще були дітьми, моє покоління. І ми жили емоціями наших батьків, нашого старшого покоління. Переживши ці 30 років, ми є дітьми нашої рідної Церкви. Ми живемо цією Церквою, ми живемо тими подіями”.

Диякон Юрій Федів презентував журналістам програму урочистостей, присвячених ІІІ відродженню УАПЦ.

 Нагадаємо, що святкові урочистості розпочнуться 16 серпня із фотовиставки тематичних раритетних світлин періоду III відновлення УАПЦ біля Львівської міської ради.  17-18 серпня 2019 року у нашому місті відбудеться низка заходів: урочиста академія в Національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької, панахида на могилах Патріярха Димитрія та борців за волю України, всенічна відправа у Петро-Павлівській церкві, яка стала центром ІІІ відродження УАПЦ.

Святкова Літургія, яку очолить Глава ПЦУ, буде відслужена у Свято-Володимирському храмі ПЦУ в місті Львів-Винники у співслужінні духовенства Церкви. Спів Літургії будуть супроводжувати три хори, які протягом 30 років активно працювали для розвитку Православної Церкви. Стежте за анонсами на нашому сайті.

Фото Олександра Мазуренка