“У Львові відзначать 30-річчя з відновлення Української Православної Автокефальної Церкви” – Митрополит Епіфаній

Про це рішення Предстоятель ПЦУ повідомив сьогодні, 24 травня 2019 року, під час брифінгу. Рішення ухвалили нині на Священному Синоді ПЦУ. Де був також присутній Митрополит Львівський ПЦУ Макарій Малетич.

” Було прийнято рішення про відзначення ювілею, бо в цьому році ми будемо урочисто святкувати 30 років з часу відновлення Української Православної Автокефальної Церкви. Ми як Помісна Українська Православна Церква все ж таки тяжіємо історично до тих часів, коли 19 серпня 1989 року було оголошено про те, що відроджується Автокефальна Православна Церква. І оскільки ми є спадкоємцями і Української Православної Церкви Київського Патріархату, і Української Автокефальної Православної Церкви,тому центром святкування буде місто Львів, де було і оголошено 19 серпня у храмі Петра і Павла про те, що відроджується Українська Православна Автокефальна Церква”.

Також Митрополит Епіфаній повідомив, що архімандрит Епіфаній буде рукоположений на Митрополита Ольвійського і буде опікуватися грекомовною паствою 1

Видання Українська правда інформує, що Грецький архимандрит Епіфаній приїде в Україну та стане єпископом Українськіої православної церкви, де опікуватиметься грекомовною паствою.

Відповідне рішення ухвалив Священний Синод Української православної церкви на засіданні у п’ятницю.

“Раніше обраний на єпископа архимандрит Епіфаній (Димітріу) буде рукоположений на єпископа Ольвійського та на правах вікарія Предстоятеля УПЦ опікуватиметься грекомовною паствою в Україні”, – йдеться у прес-релізі ПЦУ.