У Львові відзначать День кримськотатарського прапору

26 червня кримські татари відзначають День свого національного прапора. З цієї нагоди у Львові на флагштоці перед будівлею міської Ратуші піднімуть  кримськотатарський прапор. Таким чином висловлять підтримку корінному народу Криму. Традиція відзначати День кримськотатарського прапора уже стала щорічною. Це спосіб пам’ятати й нагадувати іншим, що Крим — це Україна.  Розпочнеться захід об 11:00. 

Урочисте підняття національного прапора кримськотатарського народу відбудеться  за участю громади кримських татар, всіх небайдужих, а також представників влади. 

Як розповів виконувач обов’язків муфтія Духовного управління мусульман “Умма”, кримський татарин Мурат Сулейманов прапор для його народу це особливий символ.

“Для мене як для кримського татарина, для мусульманина, прапора найперше символізує любов до свого народу. Мудрого та стійкого. Якщо ми будемо читати історію нашого народу, то прийдемо до важливих для кримських татар речей. Тож той мінімум , який можемо зробити задля вшанування наших предків, це є пошанування нашого прапору. Він є символом того, що ми повинні бути справедливими до кожної людини. Тому маємо шанувати це, говорити про це, казати, що ми є кримські татари. Мені як імаму дуже хотілося б бути у  Криму, але зараз це дуже важко і небезпечно. Бо знаємо і про репресії кримськотатарського народу. Тому наш прапор це пам’ять про те що ми з Криму, ми завжди будемо з ним і завжди будемо любити свій народ. І це наш обов’язок нашого народу як кримських татар і мусульман”

Як розповів голова Кримського Дому у Львові Халіл Халілов -День кримськотатарського прапору є особливим.

“День кримськотатарського прапору ми відзначаємо щороку 26 червня з моменту, відколи ми повернулися у Крим.  В Україні на офіціійному рівні День нашого прапору відзначають з 2010 року. Це дуже важливо для нас, кримських татар. Зараз, у часи, коли почалася повномасштабна війна в Україні, тим паче необхідно відзначати День кримськотатарського прапору, бо це показує нашу єдність.  Це важливий месидж для тих людей, які живуть у Криму, що ми про них не забули, що Крим це є частина Україна і вшанування таких символів важливе для України та кримських татар”.

Джерело фото: “Твоє місто”