У Львові відзначили 179-у річницю смерті Маркіяна Шашкевича

 7 червня 2022 року, роковини смерті священника УГКЦ, письменника та поета Маркіяна Шашкевича. Пам’ять про видатного діяча вшанували на Личаківському кладовищі за участю духовенства, представників влади міста та області. 

Молитву за Маркіяна Шашкевича очолив отець Павло Дроздяк, адміністратор парафії Святого Духа Львівської Архиєпархії УГКЦ. Він відзначив вплив видатного діяча на розвиток української мови, а також згадав про героїв, які полягли за оборону нашої держави. 

“У певні періоди часу існували пророки, яких не розуміли, били і катували, але вони були голосом Божим. Вони провіщали те, що Господь хотів сказати до українського народу. Серед них був і Маркіян Шашкевич.  Сьогодні ми засвідчуємо силу духу, чому небайдуже, в якій країні жити і якою мовою спілкуватися. Українського духа не можна побачити, але його можна почути. Часи життя Маркіяна Шашкевича були нелегкими, але він зміг зібрати довкола себе однодумів та виголосити першу проповідь українською мовою в Архикатедральному Соборі святого Юра. Ми вже перемогли в цій війні, однак здобуваємо скарб важкими боями і втратами. Кожен, хто віддав життя за цілісність і незалежність України, є героєм”, – наголосив отець Павло Дроздяк. 

Завершили захід покладанням квітів та лампадок до могили Маркіяна Шашкевича, а присутні заспівали гімн України. 

Додамо, Маркіян Шашкевич  відомий як  співзасновник  українського гуртка національно-свідомої молоді “Руська трійця”, ініціатор та співавтор альманаху “Русалка Дністровая”. 

Підготувала Наталя Стареправо