У Львові вперше за 74 роки відслужили Месу в домініканському обряді

Вчора, 1 березня,  у Львові, в каплиці Розена, вперше за 74 роки  відслужили Месу у домініканському обряді.

Месу очолив о. Ігор Гнюс ОР, який першим в Україні почав регулярно служити Меси в екстраординарній формі й повернув до Києва, а тепер вже і до Львова традиційний домініканський обряд. Зі священником співслужили міністранти. 

На фейсбук-сторінці Душпастирство вірних латинської Традиції у Львові  повідомляють, що останній раз Месу в домініканському обряді   у Львові служили 13 травня 1946 р. 

Месу молитимуться щонеділі о 12 год. 

 

Домініканський обряд насамперед навчає, Ким є Бог. Навіть у співаній урочистій Месі є час для тиші. Починається все в ризниці: священик надягає літургійні шати, а на голову – капюшон із аміктом, який щільно прилягає до вух і певною мірою ізолює від зовнішніх подій, щоб дорогою до вівтаря служитель міг заглибитись у тишу, у таємницю самого Бога й того, що зараз буде відбуватися. Під час приготування дарів священник кладе білу гостію безпосередньо на корпорал, потім, після слів встановлення Євхаристії, також кладе на корпорал чашу та, віддаючи шану Христові, стає на коліно. Ці жести вказують на історичні події Різдва Христового, коли Цар усесвіту дав себе покласти в простій стайні в яслах, а всі присутні вшанували Його, ставши навколішки. Ісус Христос убогістю Свого народження збагатив грішну людину.

По-друге, стародавній обряд навчає про суть Таїнства Священства. У жесті, який відрізняє домініканський обряд від римського, священик розпростирає руки так, ніби висить на хресті. Уся символічна система літургії виражає теологічну істину, що священик, який служить Месу, чинить це в особі Христа, Голови Церкви (in persona Christi capitis Ecclesiae).

Домініканська літургія робить ближчою таємницю Церкви. У Євхаристійній молитві, яку священик завжди читає півголосом, міститься ціла літанія святих, які вже досягли мети своєї віри й через Пресвяті Дари, складені на вівтарі, беруть участь у житті Церкви тут, на землі. Після молитви «Отче наш» і емболізму священик бере правою рукою диск, на якому була гостія, робить ним хресне знамення, цілує та кладе на вівтарі. Диякон теж цілує цей диск і передає іншим братам як знак миру й поцілунок братерської, Христової любові. Так тріумфальна Церква в Божому Царстві єднається з мандрівною Церквою на землі, яка ще потребує пробачення, навернення й удосконалення в Божому милосерді. 

Про це йдеться на сайті  Домініканців в Україні

Довідка:  У 1969 року папа Павло VI запровадив новий чин Меси на зміну тому, за яким у Католицькій Церкві молилися попередні 400 років, від Тридентського собору.  У 2007 році  папа Бенедикт XVI дозволив застосовувати як ординарну форму Літургії (її досі називають новою), так і екстраординарну – тридентську.