У Львові вшанували Героїв Небесної Сотні екуменічною молитвою та підняттям державного прапора

Nebesna_sotnia_richnytsia_KOV_6243_a copyСьогодні, 22 лютого, о 15.00 год. з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань № 67 відбулася екуменічна панахида та урочисте покладання квітів. Спільно молилися представники різних конфесій міста. Зокрема, участь у молитві взяв Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату Димитрій Рудюк.

«За волю і незалежність України боролися впродовж тисячоліть наші князі, воїни, українські козаки, січові стрільці, воїни УПА і до цих звитяжників додається небесна сотня, воїни АТО. Вони там на небесах укріплюють молитву і приносять жертву за незалежність України. Будемо вірити, що їхній подвиг допоможе нам вистояти. Мир неодмінно прийде до нашої держави» – переконаний владика Димитрій.

«Герої, яких ми нині поминаємо – це наші сини, брати і чоловіки, які пішли на передову і показали нам шлях, яким нам треба щоденно іти – жертвуючи частинку нашого життя. Для того, щоб стати героєм і у відповідну мить вміти позитивно відповісти на заклик історії, треба щоденно вправлятися в малих перемогах. Треба вміти і впасти і піднятися, щоби іти цією дорогою життя, яка є світлою, але не завжди легкою. Наш нарід рік тому дозрів до того, що відкрив ширше свої серця і уми до Божої волі, не побоявся іти до добра, позитивно відкликуватися на заклик Духа Святого і в цьому полягає велич, у цьому є чудо. Тож нам зараз треба іти вперід, бачити світло, про це світло говорити, допомагати одні одним у трудношах, бо це є християнські, людські цінності. Просімо Господа Бога, щоб ми були гідними наслідниками тих, за яких молимося і з їхньою допомогою ми станемо переможцями» – наголосив о. Михайло Димид, активний учасник Євромайдану.

Також вперше на місці поховань Героїв піднято Державний прапор України. Наказ про підняття Державного прапору України над могилами Героїв Небесної Сотні віддав міський голова Львова Андрій Садовий.

Nebesna_sotnia_richnytsia_KOV_6265_a copy«Нема сліз, бо усі сльози ми вже виплакали. Я дякую сьогодні всім, хто знайшов час, щоб ми сьогодні разом тут зібрались, бо це важливо. Це важливо для рідних, для тих Ангелів, які сьогодні в небі, дивляться на нас. Вони вмирали за наш прапор. Сьогодні прапор є разом з ними. Тепер на цьому місці прапор буде завжди. Сьогодні – день всепрощення. Я прошу у всіх пробачення за те погане, що я зробив. Я вибачаю. Я би просив усіх нас зрозуміти просту істину, якщо ми будемо українцями, якщо ми будемо разом – ми переможемо» – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, раніше підняття та встановлення Державного прапора відбулося на Янівському кладовищі біля Монументу Українському Січовому Стрілецтву та Личаківському кладовищі біля пам’ятника невідомому воїну УПА (Марсове поле).

Організували захід Львівська міська рада, спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями, учнівською і студентською молоддю міста.

Фото: Олег Кохан