У Львові вшанували пам’ять митрополита Андрія (Горака)

8 років тому у цей день відійшов у вічність Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Андрій (Горак). Сьогодні відбулися заупокійні богослужіння. Спогади про митрополита на своїй фб-сторінці опублікував декан богословського факультету Львівської православної богословської академії УПЦ КП протоієрей Назарій Лозинський:

1

“ Пригадую день, коли я востаннє мав можливість вітати владику. Це було після Всенічної на 20-ліття його архіпастирського служіння. Владика вийшов на амвон, а я підійшов із квітами, готовий виголосити привітальне слово. Доки співав хор, владика нахилився до мене і з болем на обличчі тихенько сказав одне слово: “Коротко”. Я розумів, що стояти перед очима сотень людей, звершувати богослужіння, і вміти не показати важких страждань, що сковували болем — це невимовний подвиг. Я справді говорив коротко, хотів дібрати найтепліших і найщиріших слів, бо розумів, що це може бути востаннє. Так і сталось. Перемагаючи біль і втому, владика уважно мене слухав з усмішкою на устах. Незадовго його не стало.

Не помилюсь, якщо скажу, що митрополит Львівський Андрій намагався все зробити для того, щоб священики ввіреної його піклуванню були достойними служителями у винограднику Христовому. Його аристократичність, неперевершене почуття гумору, вишуканість, інтелігентність, галантність може бути зрозумілою лише тому, хто як і приснопам’ятний владика, є справжнім українцем, справжнім галичанином”.