У Львові вшанували пам’ять жертв Чорнобильської трагедії

Захід відбувся з ініціативи керівника Фундації “Андрей” Михайла Перуна. Подію планували провести ще у квітні, але через карантин вона відбулася саме зараз.

З духовним словом й подякою для ліквідаторів аварії виступив Високопреосвященний Владика Ігор,Митрополит Львівський УГКЦ. Про той день він згадує у своїй промові:

« Пригадую ті останні спекотні дні квітня, коли ще перебував у Тернополі.  Водночас, була тепла сонячна погода, з іншого – відчувалась втома. Важко уявити, як почувались ті, що перебували неподалік реактора.  Знаємо, як тоді це все замовчувалось і як людей наражали на небезпеку. 

Передусім, ми зібрались тут, щоб подякувати усім , хто брав участь у ліквідації трагедії. Нехай Господь прийме до вічності усіх, хто тоді загинув й благословить тих, хто живе ще сьогодні».

На вечір також завітали учасники  ліквідації Чорнобильської трагедії. З подякою від імені згромадження чорнобильців Львівщини звернувся Андрій Козловський:

«Ми дякуємо, що не забуваєте чорнобильців. Саме Львівщина одна з перших брала участь у ліквідації наслідків аварії у Чорнобилі.   Ця трагедія залишила свої  сумні результати: багатьох вже немає вживих, чимало з ліквідаторів та інших людей страждають від хвороб й потребують сьогодні лікування».

На мистецькій частині вечора виступили заслужена капела України  “Трембіта” під керівництвом диригента Володимира Вівчарика.

Підготувала Наталка Стареправо,фото автора