У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту

27 січня 2023 року, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, у Львові вшанували усіх загиблих від геноциду, здійсненого в першій половині ХХ століття. Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація.

Представники влади, Польського консульства у Львові, духовенство різних конфесій, єврейська громада та небайдужі львів’яни спільно помолились за невинно убієнними жертвами Голокосту біля Меморіалу пам’яті жертв Львівського єврейського гетто.

Відтак до Меморіалу поклали квіти та запалили лампадки.

Міжнаро́дний де́нь па́м’яті жертв Голокос́ту — пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, що відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

Голокост з грецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу, зокрема й в Україні.

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

За матеріалами РІСУ