У Львові вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2022 року, в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у Львові молитвою та покладанням квітів згадали усіх причетних до боротьби з Чорнобильською катастрофою. Про це повідомляє сайт Львівської державної військової адміністрації.

14 грудня 1986 року офіційно завершилось будівництво саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. Відтак цей день Указом Президента України від 10 листопада 2006 р. затверджено пам’ятним днем, що присвячений пам’яті ліквідаторів техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи у Чорнобилі.

Представники міської та обласної влади, обласного управління ДСНС, громадськості, а також учасники ліквідації аварії та евакуйовані з уражених територій поклали квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля (м. Львів, вул. Морозна). 

Відтак львівські священники УГКЦ звершили Чин панахиди за всіма, хто віддав своє життя у боротьбі з Чорнобильською катастрофою.

Довідка:

У гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС, що сталася 36 років тому – 26 квітня 1986, брали участь понад 240 тис. людей. До аварії призвели недоліки в конструкції реактора. Відбулися два теплові вибухи й подальше руйнування 4-го енергоблоку, в якому містилося до 200 тонн урану. Внаслідок аварії забруднень зазнали близько 155 тис. м2 територій, з них 52 тис. м2 – сільськогосподарські землі. З 30 км зони відчуження евакуювали 115 тис. осіб. Всього відселили зі забруднених територій – 35 тис. осіб. Одразу після аварії близько 8,5 млн людей дістали опромінення.