У Львові вийшов новий альбом, присвячений постаті Андрея Шептицького

sheptyckyj_albom1818118У Львові світ побачив надзвичайний фотоальбом «Блажен той муж…» – до 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Автор ідеї та керівник проекту Петро Мелень протягом двох років зібрав понад 300 світлин, щоб через них розповісти історію життя митрополита Андрея, а талановита художниця Леся Квик усе оформила так, що від книги неможливо відірватися. Видання надихає людину на вдосконалення та закликає до роздумів.

Петро Мелень – автор ідеї та керівник проекту, директор видавництва «Манускрипт-Львів», де вийшла друком книга, – зізнався: ідею створити фотоальбом, присвячений митрополиту Шептицькому, він виношував уже давно. Таке видання йому пропонували підготувати ще до 145-річчя Андрея Шептицького. Однак з різних причин шлях від задуму до реалізації тривав сім років. І лише два роки тому Петро Мелень розпочав роботу.

sheptyckyj_albom1818318«Взявшись до фотоальбому, я розумів, що митрополит – це людина в ореолі слави, святості. Це людина, яка багато зробила для нашого національного відродження – і в Церкві, і в світському житті, і в економіці. Мене дуже вразило, що граф став монахом. Адже він був дуже багатою людиною. За теперішніми мірками він був мільярдером», – розповів Петро Мелень.

sheptyckyj_albom1919419Петро Мелень розповів, що плідна робота над книгою почалася із Центрального державного історичного архіву у Львові, а точніше із знайомства із сестрою Дарією (Світланою) Турків Чину Св. Василія Великого. З часом до видавця і монахині долучилась і художниця Леся Квик. Петро Мелень розповів, що альбом ще до виходу у світ благословив глава УГКЦ Святослав (Шевчук). Звернення Блаженнішого, написане від руки, розміщене на перших сторінках видання.

Тексту у книзі небагато. Петро Мелень зазначає, що хотів,аби людина звернула увагу, насамперед, на світлини. «Це книга, яка закликає до роздумів, яка кличе до вдосконалення, обговорення. Шептицького треба вивчати і вдосконалювати знання про нього», – наголосив керівник проекту.

 Джерело: zik.ua