У Львові з вітрин магазинів зникне алкоголь. Церква вітає таку ініціативу

Сьогодні, 19 лютого, виконком Львівської міської ради прийняв рішення заборонити підприємцям рекламувати алкогольні та слабоалкогольна напої на віконних вітринах магазинів. Рішення набере чинності, як тільки його підпише міський голова Львова Андрій Садовий.

Як розповіла директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич, хоч рішення виконавчого комітету має рекомендаційний характер, але воно зобов’язує підприємців зняти усю алкогольну продукцію і її рекламу із вітрин у вікнах магазинів. Всіх підприємців повідомлять, коли відповідне рішення виконкому стане чинним. У той же день продавці повинні будуть позабирати алкогольну продукцію з вітрин.

«Ми запропонували виконавчому комітету прийняти рішення про заборону оформлення віконних вітрин продукцією алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Адже в Україні заборонена реклама алкогольних і слабоалкогольних напоїв, а якщо така продукція виставлена у вітринах магазинів, то це є певний елемент реклами доступної й для дітей. Тому ми будемо шукати всі механізми, будемо звертатися до всіх контролюючих служб, які можуть реагувати на ці речі і разом з тим будемо напрацьовувати механізм, яким чином ми б позбавляли паспорту об’єкту ті тимчасові споруди, які на вітрини виставляють алкогольну та слабоалкогольну продукцію. А щодо стаціонарних об’єктів, то спочатку будемо їх переконувати з правоохоронними органами, з представниками фіскальної служби, районних адміністрацій, щоб вони змінили свої віконні вітрини, а далі будемо виписувати процедуру штрафів», – розповіла Ірина Кулинич.

Чиновниця також пояснила, що рішення виконкому не зобов’язує підприємців знімати зовнішню рекламну вивіску із зображенням алкоголю, якщо це запатентований бренд або логотип підприємства. Якщо зовнішня вивіска не запатентована і має елементи реклами алкоголю, то її потрібно буде демонтувати.

«Це рішення – надзвичайно хороший вчинок. Беручи ту сумну  статистику в якій ми живемо і перебуваємо та деградацію суспільства через спивання. До прикладу, у США, де суспільство в знак свої зрілості оберігає себе, до 21 року нікому не продадуть алкоголю. Більше того не те, що написів немає, а й не всі супермаркети навіть мають пиво. Для того є спеціально відведені магазини, які також не надто активно привертають увагу.

Тому нам теж треба рухатися в цьому напрямку. Якщо ми хочемо будувати здорове суспільство то потрібно розставляти правильні акценти. Говорили про це вже давно і зараз напевно настав час» – зазначає о. Юрій Дрізд, голова руху «За тверезість життя Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Нагадаємо, раніше виконком Львівської міськради вже прийняв рішення обмежити продаж алкоголю у місті із 10.00 до 22.00 год.