У Любліні Митрополити УГКЦ та РКЦ очолять молитву за спокій та примирення між українським і польським народами

Польща

З нагоди святкування 300-річчя заснування Люблінської Митрополичої семінарії, у середу, 12 листопада, у приміщенні закладу відбудеться зустріч греко-католицьких випускників. Семінарія впродовж останніх 50-ти років готує до священства і є місцем зустрічі Східної та Західної традицій.

«Ця унікальна ювілейна зустріч буде нагодою для ще більшої відкритості на різні традиції в одній Церкві та вдячності за наступні покоління греко-католицьких випускників Люблінської семінарії, котрі розкидані по всьому світу», – зазначає о. Стефан Батрух парох греко-католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Любліні, душпастир української молоді у Люблінському Католицькому університеті.

О 16:00 (17.00 – за київським часом), у приміщенні семінарійного храму буде виголошено доповіді, які з різних точок зору відкриють красу співіснування двох обрядів і народів: польського та українського.

Основною частиною святкування буде Архиєрейська Божественна Літургія Йоана Златоустого, яка розпочнеться о 17.30 (18.30 – за київським часом). Молитву очолять Глава Греко-Католицької Церкви в Польщі – архиєпископ Іван Мартиняк та Митрополит Перемисько-Варшавський, архиєпископ – Станіслав Будзік, Митрополит Люблінський.

«Через заступництво св. Йосафата Кунцевича ми молитимемось за спокій та примирення між українсько-польськими народами», – зазначає о. Стефан.

Дивитись он-лайн трансляцію заходів можна за цим посиланням

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ