У межах Екуменічного соціального тижня відбулася перша сесія УХАТ

8 жовтня 2020 року, у рамках ХІІІ Екуменічного соціального тижня, відбулася перша сесія Українського Християнського Академічного Товариства “На сторожі Божого скарбу: сталий розвиток та збереження творіння”. Учасників заходу привітав Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, який зазначив, наскільки важливо Церкві піклуватися про збереження довкілля.

Впродовж заходу усі охочі мали можливість послухати і поставити свої запитання: кардиналу Пітеру Тарксону, префекту Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, д-ру Маркусу Фогту, професору соціально-суспільної етики в університеті Людвіга-Максиміліана (Мюнхен, Німеччина), о.д-ру Джону Хрисавгісу, раднику Вселенського Патріарха з екологічних питань (США), д-ру Володимиру Шереметі, голові Бюро з питань екології УГКЦ.

Впродовж зустрічі говорили про взаємовідносини людини та Бога через Його творіння світу. “Бог створив людину у природному середовищі, тому Бог вимовив світ, у якому постало творіння. Творіння -це діалог між Богом та людиною. Наша любов до Господа представляє любов до творіння”, – зазначив кардинал Пітер Тарксон.

Екологічні катастрофи, які сьогодні відбуваються у світі, є сворідними знаками часу для людства, про що зазначав у доповіді професор Маркус Фогт: “Знаки часу – це критерії, які дають характер епосі. Екологічна криза не буде знаком часу, допоки Церква не осмислить присутність Бога всередині цієї кризи, тому богослов’я знаків часу у словах “бачу, розумію, суджу”.

Нагадаємо, що друга сесія цього засідання відбудеться сьогодні, 9 жовтня, о 17:00 год. У ній візьмуть участь: о.Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету св. Софії, Марія Сереті, докторантка Університету Арістотеля (Салоніки, Греція), о.Олег Кіндій, директор ГО “Центр екобогослов’я та сталого розвитку”, д-р Фабіен Револ, директор Міждисциплінарного центру та співдиректор дослідницької лабораторії з інтегрального розвитку, екології та етики Католицького університету Ліона (Франція).  Екуменічний Соціальний Тиждень триває з 7 до 10 жовтня. Всі заходи відбуваються у форматі онлайн.

Підготувала Юліана Лавриш

Світлини із Фейсбук-сторінки Екуменічного Соціального Тижня