У межах проекту “Духовна велич Львова” відбулася духовна розмова з о.Лукою Михайловичем

о_лука21 березня 2018 року, у приміщенні екуменічної каплиці Львівської міської ради, відбулась духовна зустріч у межах загальноміського проекту “Духовна велич Львова”. Учасники заходу – працівники Львівської міської ради та адміністрацій міста, а також читачі ресурсу разом з о. Лукою Михайловичем, студитом, духівником Українського Католицького Університету міркували над викликами сучасного світу для християнина.

Ось найцікавіші думки о. Луки:

  • Перший виклик, який маємо у світі, – яку внутрішню поставу на рівні власної свідомості маємо зіставити із швидкими ритмами зовнішнього світу? Часто людина відчуває себе знервованою. Все духовне життя – це діалог з Богом. Крізь призму внутрішнього світу маємо знайти примирення з собою, примиритись з Ним.
  • Це небезпечно, коли у нашій свідомості є дуалістичний погляд на життя, коли світ поділений на два полюси – територія Бога і диявола. Якщо у нас буде уявлення, що світ – це проекція Бога, все буде по-іншому.
  • Ще один виклик – це час, присвячений для Бога. Для нас час – найбільший дар. Потрібно розставляти пріоритети у житті, знаходити місце для Бога.
  • Наша суєта не дає можливостей зустрітися із собою. Бог є в постійному онлайні з людиною. Божа любов – безумовна. Він є постійним шансом для нас на зміну.

DSC_6569

Впродовж зустрічі отець Лука дав присутнім таке собі домашнє завдання, яке, зрештою, може виконати кожен – впродовж останніх двох тижнів посту три рази в день знаходити десять хвилин тиші, намагатися усвідомити себе, відчути Божу присутність і молитись.

Нагадаємо, що наступного тижня, у вівторок, 27 березня, о 16:00 год., в екуменічній каплиці ЛМР, відбудеться друга така духовна зустріч з єпископом Едвардом Кавою, єпископом-помічником Львівської Архидієцезії РКЦ. Запрошуємо!

Підготувала Юліана Лавриш

Фото – Олександр Мазуренко