У Москві презентували книгу про погляди Російської Православної Церкви на права людини

1Співробітник Інституту політології Віденського університету Крістіна Штекль представила напередодні в московському культурному центрі “Покровські ворота” свою книгу “Російська православна церква і права людини”. Повідомляє “Релігія в Україні”.

Видання вийшло в Лондоні англійською мовою ( Kristina Stoeckl. The Russian Orthodox Church and Human Rights . London and New York: Routledge, 2014 ). Презентація була організована редакцією журналу “Держава, релігія, церква в Росії і за кордоном ” (Російська академія народного господарства та державної служби при президентові Російської Федерації) і Загальноцерковною аспірантурою та докторантурою імені святих Кирила і Мефодія, де Крістіна Штекль в 2011 році читала курс лекцій на кафедрі суспільних наук .

Христина Штекль, пише в передмові, що стала стежити за боротьбою Російської Православної Церкви проти секуляризму, бо хотіла більше дізнатися про практичні способи проведення кордону між релігійним і секулярним. “Мені було цікаво зрозуміти, як ця релігійна традиці, що знаходилася під комуністичним пресом, буде жити в умовах свободи”, – відзначає вона.

Автор робить висновок про те, що Російська Православна Церква виступила з критикою концепції прав людини “зовсім не тому, що вона православна, і не тому, що російська”. Стерженем полеміки РПЦ з концепцією прав людини знаходиться в природі всієї християнської (і ширше – релігійної) традиції, яка “в XXI столітті не може уникнути конфронтації з тим уявленням про “священність” особистості, яке цій концепції властиво”.