У музеї історії релігії розкажуть «…як Західна Україна стала католицькою»

У суботу, 27 лютого, о 16.00 год. у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) відбудеться показ науково-популярного фільму і презентація однойменної книги Віктора Заславського “Лицар Святоюрської гори. Як Західна Україна стала католицькою”. Вхід вільний.

Книга у популярній формі розповідає про життя і діяльність Йосифа Шумлянського, православного, згодом греко-католицького єпископа львівського, галицького і кам’янець-подільського (1643-1708), його участь в політичному житті тодішньому Східної Європи, його церковні реформи — зокрема, з’єдинення своєї єпархії з Римом. В книгу включені твори Шумлянського — фрагменти з “Зерцала для споглядання і кращого розуміння Святого Письма”, “Метрики” та заповіту. Робота Заславськогобазується на дослідженнях Т. Чухліба, І. Скочиляса, П. Вавженюка, І. Франка, М. Андрусяка, матеріали з фондів НМЛ у Львові, документах РДІА у Санкт-Петербурзі.

Довідка:

Віктор Заславський (нар. 1983) — історик, літератор, перекладач, автор багатьох науково-популярних статей на тему історії християнства, а також історичного циклу передач “Відкриваючи таємниці християнства” на Радіо Марія. Освіту здобував в КНУ ім. Т. Шевченка і ЛНУ ім. І. Франка. Автор книг “Сповідь Святого Патрика” та “Ідеальне місто Жовква і околиці”, науково-популярних фільмів “Жовківська іконописна школа”, “Католик-українець що захопив Москву”, “Кам’янське-Дніпродзержинськ: хронічки нашого міста”. Співавтор збірок “Василіанські обителі Галичини”, “Легенди західних островів”, “На лузі Господньому”. Науковий працівник КП ТІЦ в м. Жовква.

За матеріалами: prostir.museum