У Музеї Пінзеля відбудеться духовно-мистецький захід “Шестипсалміє. Політ душі назустріч Богу”

28953963_561191774249037_615168239405509902_o29 березня 2018 року, о 18:00 год., у Музеї Й. Г. Пінзеля (пл. Митна, 2), відбудеться духовно-мистецький захід “Шестипсалміє. Політ душі назустріч Богу”.

У програмі духовно-мистецького проекту:
чоловіча хорова капела «Дударик»; духовні піснеспіви
фотовиставка “Шестипсалміє. Політ душі назустріч Богу”
відеофільм “Шестипсалміє” за участі воїнів із передової, військових капеланів, дітей з Львівщини та із прифронтової зони на сході України

Шестипсалміє – надзвичайно важлива частина раннього богослужіння. Шестипсалміє – це шість псалмів (3, 37, 62, 87, 102, 142), об’єднаних єдиною думкою: страждання праведника, несправедливо гнаного своїми ворогами, його глибоке покаяння і його непохитна надія на Бога.

Шестипсалміє показує нам, як щиро віруюча і звернена до Христа душа проходить тяжкий шлях спокус, духовно зростає, зміцнюється, долає з допомогою Божою бісівські напади і досягає благодатного стану істинної свободи – свободи жити по волі Божій. Будучи богонатхненним творінням, Шестипсалміє включає в себе більше, ніж може охопити людський розум, воно готує нас до зустрічі з Христом. Це ключова думка Шестипсалмія, і вона пронизує весь його зміст, включаючи і символіку богослужіння. У Шестипсалмії немає випадковостей..

Псалмоспівець Давид та історичні події, відображені в псалмах, є праобразом Христа Спасителя і подій Його земного життя. Месіанська тема, яка звучить в Шестипсалмії – це стислий опис хресних страждань Спасителя, Його смерті і воскресіння. Шестипсалміє говорить про Церкву Христову, про рятівні таїнства, встановлені Христом. У своєму духовно-моральному розумінні Шестипсалміє являє собою короткий виклад основ християнської аскетики: воно вказує шлях до Христа. Закономірності, які проявляються в композиції Шестипсалмія, є духовними законами, якими іде в своєму русі до Христа душа християнська, яка уособлює собою всю Церкву Христову. Під час читання Шестипсалмія душа кожного, хто молиться, проходить цей шлях і в радісному очікуванні порятунку розкривається назустріч Грядущому Спасителю, про Якого урочисто проголошує Церква: “Бог Господь і явився нам, благословенний той, хто йде в ім’я Господнє!”.

Організатори проекту: 58 Будинок офіцерів, 80-та окрема десантно-штурмова бригада, Львівська філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Керівник проекту – військовий капелан, священик храму св. Миколая УПЦ КП, о. Андрій Дуда.

Інформація надана о. Андрієм Дудою