У неділю буде проголошений святим салезіянин-мирянин Артемід Затті, італійсько-аргентинський фармацевт

У неділю, 9 жовтня 2022 року, буде проголошений святим блаженний Артемід Затті, брат-салезіянин.  Про це повідомляють Салезіяни Святого Івана Боско УГКЦ, запрошуючи  долучитися до молитовної підготовки до обряду канонізації блаженного.
 
Артемід Затті народився 12 жовтня 1880 року в Італії, у багатодітній бідній родині. У 17-річному віці разом із сім’єю емігрував до Аргентини. Там познайомився зі салезіянами і своїм духовним наставником о. Карло Каваллі.
Доглядаючи за хворим на туберкульоз молодим священником, Артемід і сам занедужав. Тоді ревно молився до Марії Помічниці про зцілення і дав обітницю: якщо виздоровіє, все своє життя присвятить хворим.
 
Служіння Артеміда відбувалося в лікарні В’єдма. Маючи відповідну освіту, він працював там як адміністратор і медичний брат. Проявляв велике милосердя і любов до кожної людини, наслідуючи святого Івана Боско. Завжди діяв так, як наказував святий першим салезіянам: «Особливо піклуйтеся про хворих, дітей, людей похилого віку, бідних, і отримаєте Боже благословення та пошану оточуючих».
 
Помер від раку 15 березня 1951 року.
 
У 1979 році був проголошений Слугою Божим, а 14 квітня 2002 року – беатифікований святим Іваном Павлом ІІ.
 
Молитва за заступництвом Артеміда Затті допомогла семінаристу, салезіянину Карлосу Босіо з міста Росаріо (Аргентина) вилікувати гангрену.
Велике чудо сталося у серпні 2016 року у Філіппінах – зцілився чоловік, який страждав від «ішемічного інсульту правого мозочка, ускладненого масивним геморагічним ураженням». На складну операцію рідні не мали грошей, вирішили привезти хворого додому, щоб він міг провести останні дні свого життя з сім’єю. Чоловік відчував, що помирає, тож покликав рідних, щоб попрощатися. Та через кілька днів повідомив, що хоче прийняти ванну і щось з’їсти. Він одужав. Це сталося завдяки молитві родича хворого, брата-салезіянина, який почав молитися під час спільнотової вечірні того ж дня, коли чоловіка госпіталізували, просячи його зцілення через заступництво Артеміда Затті. Він також просив рідних молитися, закликаючи блаженного Артеміда Затті.
 
9 квітня 2022 року Святіший Отець Папа Франциск благословив Конгрегацію у справах канонізації Святих оприлюднити указ про друге чудо, звершене за молитовним посередництвом блаженного Артеміда Затті. Відтак цієї неділі, 9 вересня 2022 року, його буде канононізовано.