У неділю у всіх храмах УПЦ КП України помоляться за жертв депортації під час операції “Вісла”

CHudesnaya-ptica-molitvaУ неділю, 30 квітня 2017 року, у всіх храмах Української Православної Церкви Київського Патріархату звершуватимуться заупокійні молитви за упокій жертв депортації етнічного українського населення з прикордонних районів, здійснене комуністичною владою в Польщі у погодженні з Радянським Союзом під час операції “Вісла”.

Під час богослужіння читатиметься молитва: “Ще молимось за спокій душ спочилих рабів Божих, у вигнанні з рідних земель постраждалих і від гонінь загиблих, і за відпущення їм всякої провини вільної і невільної”.

“Така ініціатива реалізується за благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, тому що ми розділяємо біль всіх українців. На жаль, сьогодні українці дуже мало знають про цю трагічну подію в історії нашої держави. Хочеться, щоб ця трагедія із регіональної пам’яті перетворилась на всенародну. Відзначення цієї дати є важливим, адже ми є носіями пам’яті свого народу. Тому ця пам’ять для нас важлива, бо ми не повинні забувати, що ми – українці, і наші прадіди зазнали жорстоких поневірянь. Ця трагічна подія – останній гіркий акорд в українсько-польських стосунках. Ми не хочемо, щоб це знову повторювалось, і віримо, що нікому не вдастся знову зіштовхнути наші два добросусідські народи”, –  зазначив Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

Довідка:

Операція “Вісла” – примусове виселення 150 тисяч  українців зі їхніх етнічних земель на північ і захід Польщі, яке часто супроводжувалося вбивствами і розміщенням людей у концтаборах. Операція була покаранням за діяльність на цих теренах УПА, а формальним приводом до початку операції стало вбивство в березні 1947 року відділом УПА тогочасного заступника міністра оборони Польщі Кароля Сверчевського. Цьогоріч виповнюється 70 років з часу проведення операції «Вісла».