У одному із храмів УГКЦ виявили сенсаційну знахідку

Про це повідомив отець Микола Григорук, адміністратор парафії храму св. Параскеви УГКЦ с. Фитьків, що на Франківщині.  Випадково, священник виявив “послання” парафіян, яке вони залишили перед закриттям храму радянською владою у 60-х роках минулого століття. Далі – пряма мова.

“СЕНСАЦІЙНА ЗНАХІДКА У НАШІЙ СВЯТИНІ!!!
Сьогодні, під час прибирання іконостасу, я зауважив за намісною іконою Спасителя (там є подвійна стіна, висотою 2.20 м.) сховок. Присвітив ліхтариком, і побачив пакунок завернений у папір, і окремі куски цупкого паперу. Після довгих і винахідливих спроб, все ж вдалося те все витягнути!
З тремтінням та величезною цікавістю (хто мене знає, той розуміє))) розгорнув папір і побачив справжній скарб – 7 синьо-жовтих лент, якими пов’язували через плече осіб, котрі тримали церковну процесію.
Цікаво, що папір у котрий загорнули ці ленти, був радянський інформаційний плакат: «Не трогай взривоопасных предметов -они опасные для жизни». З цього можна зробити висновок, що їх заховали перед закриттям церкви у 1963 р.
Згаданими кусками паперу була репродукція картини «Хрещення Руси-України» худ. Володимира Кноша, намальована з нагоди 950-літнього Ювілею хрещення. На жаль, вона збереглася фрагментарно.
За переховування цих заборонених у радянський час речей, чекали великі проблеми: ув’язнення, штрафи, виселення в Сибір…
Ми щиро вдячні нашим попередникам, що незважаючи на страхи, вони зберегли нашу Церкву, віру, Україну та історію для нас! Любімо своє, вивчаймо, цінуймо і передаймо наступним поколінням!
Знайдені артефакти стануть чудовим доповненням експозиції наших музеїв у Фитькові!”, – йдеться на фб-сторінці отця.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+5
 
 
Тарас Антошевський, Євтимія Швачук та ще 550
56 коментарів
108 поширень