У Парижі палає легендарний собор Нотр-Дам

Собор Паризької Богоматері був збудований у XII сторіччі, це одна з найзнаковіших пам’яток Європи.

Трагедія національного, а можливо – і світового масштабу. Просто в ці хвилини палає легендарний Нотр-Дам де Парі, Собор Паризької Богоматері. Відео з французької столиці.

Вогонь охопив практично все горище. Причина займання наразі невідома. Собор Паризької Богоматері був збудований у XII сторіччі. Це одна з найзнаковіших пам’яток не лише Франції, а й усієї Європи – собор належить і до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Щороку його відвідують від 12 до 14 млн людей. Нещодавно розпочалася реконструкція пам’ятки, тож нині він стоїть у риштуванні. На початку квітня із фасаду собору зняли бронзові скульптури апостолів, янголів та євангелістів. Мали реконструювати і шпилі, один з яких заввишки майже 100 метрів.

На початку реставрації архітектори зазначали, що споруда дуже крихка, тож роботи треба проводити украй обережно. За словами мера Парижа Енн Ідальґо – на гасіння пожежі мобілізують усі можливі сили вогнеборців. Людей закликають триматися подалі від місця займання. І задля власної безпеки, і щоб не заважати пожежним службам.

Джерело: 5 канал

ФОТО із соцмереж