У Прилбичах відкрили банерну виставку присвячену 150-літтю о. Климентія Шептицького

Вчора, 17 листопада ,у 150-ту річницю від дня народження о. Климентія Шептицького, у Прилбичах відкрили банерну виставку присвячену блаженному священомученику.

Святкування розпочалось Архиєрейською Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

 

Також участь взяли представники районної та обласної рад, паломники з Львова, Жидачівщини та місцеві мешканці села.

Голова координаційної ради по питання ювілейного святкування 150-ліття о. Климентія Шептицького звернувся до усіх присутніх з проханням пам’ятати і шанувати свого земляка, а також розповідати і поширювати інформацію про святих сучасності усіма можливими способами і інструментами, щоб люди, які не знають що таке прилбичі, думали, що то величне місто.  Загалом, о. Юстин Бойко зазначив, що життя о. Климентія поділяється на дві частини: дитячий та світський період і священничий та монаший, який завершився мученицькою смертю. Саме за таким принципом є поділена банерна виставка, яку відкрили вчора у Прилбичах.

 

 

Виставка “о. Климентій Шептицький — аристократ духу” підготовлена Постуляційним Центром Монастирів Студійського Уставу) спільно з ЛМГО ” Українська молодь — Христові за фінансової підтримки Управління Культури ЛМР, з нагоди 150-ліття від дня народження о. Климентія Шептицького – відомого церковного діяча та архимандрита студитів.

Банерна експозиція ” о. КЛИМЕНТІЙ ШЕПТИЦЬКИЙ — АРИСТОКРАТ ДУХУ” –  це 10 банерів, на яких суцільною ниткою у хронологічній послідовності розкриваються основні моменти й етапи життя старця: від народження до моменту проголошення його блаженним священномучеником.
А саме дитинство та шкільні роки, студії у провідних європейських університетах, суспільно-політична діяльність,
період священства та монашества, ігуменство у Святоуспенській Унівській Лаврі, діяльність у період суспільно-політичних трансформацій, арешт та ув’язнення, проголошення блаженним священномучеником.

Пригадаємо, що КЛИМЕНТІЙ ШЕПТИЦЬКИЙ — Блаженний Католицької Церкви, церковний діяч і архімандрит монахів Студійського уставу, брат Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького. Був послом до Галицького сейму та Віденського парламенту, заступником голови Господарського Товариства. Саме 2019 р. був вперше на державному і церковному рівні проголошений роком Климентія Шептицького.

Підготувала Христина Кутнів

Фото Валентини Євтушок