У ПЦУ новий єпископ

Про це інформує видання РІСУ

19 листопада 2019 р. у Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь усі члени Синоду, окрім почесного Патріарха Філарета, відсутнього без поважної причини.

У зв’язку з необхідністю, враховуючи побажання тимчасово керуючого Херсонською єпархією архиєпископа Климента, архиєпископа на спокої Даміана (Замараєва), колишнього Херсонського і Таврійського, а також звернення духовенства Херсонської єпархії, Священний Синод ухвалив рішення про вікарного архиєрея Херсонської єпархії з титулом «Генічеський». Таємним голосуванням єпископом Генічеським, вікарієм Херсонської єпархії, було обрано ігумена Никодима (Кулигіна), насельника Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва. Його наречення на єпископа і хіротонія відбудуться у м. Києві.

Синод заслухав повідомлення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія про рішення Блаженнішого Папи і Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора ІІ визнати надану через Синодальний Томос Вселенським Патріархом автокефалію Української Церкви та внести для поминання у Диптиху Вселенської Православної Церкви імені Предстоятеля Православної Церкви України. Було висловлено подяку Патріарху Феодору та братам-ієрархам і констатовано, що між помісною Українською Православною Церквою та Олександрійським Патріархатом встановлене повне церковне спілкування, як між Автокефальними Православними Церквами-Сестрами.

Було утворене Синодальне Управління у справах душпастирства у пенітенціарних закладах, його головою призначений єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, а першим заступником – протоєрей Павло Основенко.

У зв’язку з рішенням Верховної Ради України про перейменування м. Переяслав-Хмельницький Київської області на м. Переяслав – було змінено архієрейський титул керуючого Переяславсько-Вишневською єпархією з «Переяслав-Хмельницький і Вишневський» на «Переяславський і Вишневський».

Окрім раніше визначених голови та заступників Синодальної Богословсько-літургічної комісії було затверджено склад комісії:

– протоєрей Ярослав Ощудляк, ректор ЛПБА;
– протоєрей Петро Бойко, проректор КПБА;
– протоєрей Андрій Дудченко, викладач КПБА – секретар комісії;
– протоєрей Василій Клочак, викладач ВПБА;
– протоєрей Микола Капітула, викладач РДС;
– протоєрей Олег Кожушний, викладач КПБА;
– священик Ростислав Воробій;
– Володимир Волковський, Інститут філософії НАН України.

Комісія буде залучати до своєї роботи й інших фахівців.

Священний Синод мав міркування про триваючі гоніння російської окупаційної влади в АР Крим проти Кримської єпархії Православної Церкви України та ухвалив з цього приводу Заяву, засудивши прояви агресивного ставлення окупаційної російської влади у Криму, що є продовженням політики порушення права на свободу совісті. Цю політику вона систематично здійснює з початку окупації та анексії півострова. Від неї страждають не лише громади й вірні Православної Церкви України, але й інші релігійні спільноти, зокрема протестантів та мусульман.

Також Синод заслухав повідомлення митрополита Вінницького і Барського Симеона про паломництво до святинь Греції, яке нещодавно завершилося, та схвалив рішення з окремих організаційних питань. Про це повідомляє Прес-служба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)

Джерело: РІСУ