У семінарії оо. Василіян, що в Брюховичах відбулася щорічна Монаша Коляда

Вже доброю традицією стала зустріч представників монашества 14 січня у стінах Василіянського інституту ім. Йосифа Вельямина Рутського на спільну коляду. І цього року святий Василій Великий зібрав під одним семінарійним дахом близько 130 монахів і монахинь з різноманітних Чинів і Згромаджень.

1

Монаша коляда розпочалась Божественною Літургією, яку очолив Кир Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії. З ним співслужили о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС, о. Андрій Рак, ЧНІ, протоігумен Львівської провінції оо. Редемптористів, о. Макарій Дутка, СУ, настоятель Унівської Лаври та ієромонахи з інших чернечих спільнот. Під час проповіді Владика Петро наголосив на ключовій ролі Василія Великого у формуванні спільнотного чернечого життя. Правила, які він написав для тогочасного ченців, не втратили своєї актуальності у сьогоденні, а тому вони є тими орієнтирами, якими повинне керуватись сучасне монашество у своєму служінні.

Після Літургії на всіх гостей чекав смачний обід у семінарійній трапезні, під час якого вони мали вдосталь часу, щоб поспілкуватися один з одним. Закінчення обіду плавно перейшло в конференц-зал, де брати-студенти ВІФБС приготували для гостей виставу під назвою “Різдвяна лихоманка”, в якій влучно показали, як у приготуванні до Різдва можна занедбати найголовніше – заповідь любові до свого ближнього. Веселий сміх і гучні оплески продемонстрували, що вистава справила своє враження на глядачів. Після цього представники кожного Чину і  Згромадження мали можливість презентувати свій короткий виступ у вигляді колядок чи показу вертепу. Таким чином кожен у свій спосіб зміг поділитися радістю Різдва і передати її іншим.

Джерело: https://vifbs.in.ua