У Соборі св. Юра звершили Архиєрейську Літургію з нагоди 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля

17 вересня 2019 року у Архикатедральному Соборі святого Юра молились урочистою Літургією з нагоди 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля. Очолив Богослужіння Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор у співслужінні єпископа – помічника Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященного Владики Володимира та духовенства Архиєпархії.

Впродовж спільної молитви духовенство та вірні молилися за всіх, хто віддав своє життя заради Церкви, а також дякували Богові за теперішні і майбутні перспективи.

Про це, зокрема, наголосив у своїй проповіді о.Севастіян (Дмитрух), пригадавши болісні свідчення катувань і переслідувань священиків, єпископів:

“Дорогі брати і сестри, сьогодні наша Церква відзначає 30-ліття виходу з свого підпілля. Ми прагадуємо собі 17 вересня 1939 року, коли радянські війська ввійшли до Львова. А вже 27 вересня представники НКВД поїхали у Прилбичі, де розстріляли брата Митрополита Андрея Леона, його дружину Ядвігу. Ми пам’ятаємо переслідування священиків, монахів і монахинь, мирян. Ось дивимось на Митрополичі палати і згадуємо Патріарха Йосифа (Сліпого), який бачить, як на святоюрське подвір’я заїжджають совєцькі вантажівки і втрачає свідомість. Так розпочалася хресна дорога нашої Церкви, що завершилася аж у 1989 році. Так розпочалася нова віха нашої Церкви, де молоде покоління зіграло ключову роль. Коли ми зустрічалися з Митрополитом Володимиром (Стернюком) під час іспитів, він казав: “Мені не потрібні священики. Мені потрібні святі священики”. Тим самим підкреслюючи, що священик має бути відданим на служіння Богові і своєму народові. Дякуймо Богові за слугу Божого Митрополита Андрея, за слугу Божого Патріарха Йосифа, за слугу Божого Митрополита Володимира (Стернюка), за всіх тих, хто був вірним Христовій Церкві впродовж гонінь”.

З подячним словом до вірних та духовенства звернувся Високопреосвященний Владика Ігор. Митрополит наголосив, що дедалі менше стає свідків підпільної Церкви, чимало з них переходять до Вічності. Тому важливо пам’ятати про них і молитися за щасливе майбутнє Церкви.

Підготувала Юліана Лавриш                                     

Світлини надані прес – службою Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ