У Софії Київській відбулася інтронізація Митрополита Епіфанія. Фото

У соборі Софії Київської близько 9 ранку 3 лютого почалася церемонія інтронізації Митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

21

На церемонію прибули екзархи Константинопольського патріархату Даниїл та Михаїл, Митрополит Макарій (Малетич), а також інші Митрополити та єпископи і священнослужителі Православної церкви України, зокрема Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк).  Також прибув Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький. Долучився до події зокрема Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Про це інформували у ефірі “Радіо Свобода” Ще серед присутніх були Президент України Петро Порошенко із дружиною, а також сотні вірян. За словами, журналіста Соні Кошкіної, серед учасників події і міський голова Львова Андрій Садовий.

22

Церемонія настолування відбулася під час святкової Літургії.

На престол митрополита Епіфанія зводили екзарх Даниїл, митрополит Макарій та Митрополит Вінницький і Барський Симеон, який, раніше служив в УПЦ Московського патріархату і долучився до створення Помісної Української Церкви.

23

Під час неї не було помітно серед церковних архієреїв почесного патріарха Філарета. Напередодні митрополит Епіфаній заявляв, що його екс-наставник буде на святковій літургії, але, за непідтвердженою інформацією, почесний патріарх Філарет не був присутній на церемонії за станом здоров’я. Патріарх Філарет надіслав митрополиту Епіфанію привітального листа.

Після того, як митрополита Епіфанія звели на престол, божественна Літургія продовжилася.

Панагію, нашийну прикрасу, один із символів церковного владичества, митрополит Епіфаній отримав у подарунок від Філарета. Ця панагія – одна із церковних коштовностей, яка дійшла до наших днів із того часу, коли на престолі у Києві був свій митрополит, а не окраїни-окупанта. Панагія стала одним із символів єднання сучасної української помісної церкви із київським престолом, заснованого рівноапостольним князем Володимиром.

Церковна церемонія відбувається у день 40-річчя митрополита Епіфанія.

 Зі святом Митрополита привітав Президент України.

Нагадаємо, інтронізація Митрополита Епіфанія – одна із важливих частин утвердження української церкви після отримання Томосу про автокефалію в Стамбулі.

Після інтронізації очікується визнання ПЦУ з боку інших православних церков.

 За матеріалами “Україна молода”