У США стартував флешмоб присвячений Папі Франциску

папаУчасники акції WalkwithFrancis можуть пожертвувати гроші на доброчинність, більше молитися, робити добрі вчинки або ж пропагувати вчення. Люди оголошують про свої постанови у соцмережах, використовуючи хештеґ #WalkwithFrancis (Іди з Франциском), і після цього кидають виклик іншим.

До участі в акції запрошені усі, хто хоче своїми вчинками милосердя виявити солідарність із Папою Франциском перед його візитом до Вашингтона наприкінці вересня.

Постанови можуть бути різними: усе залежить від конкретної людини. Таким чином свідчити про любов до ближніх «просто і зручно, до того ж усе можна легко перевірити», переконаний організатор кампанії о. Джон Енцлер, голова «Католицької благодійності» у Вашингтоні. Під час цієї кампанії організація співпрацюватиме із Вашингтонською архидієцезією.

Акція “Іди з Франциском” надає людям можливість продемонструвати свою солідарність зі Святішим Отцем і відгукнутись на його заклик занести Христову любов, милосердя і надію до інших, особливо тиx, хто знаходиться на задвірках суспільства. Головна мета — надати змогу всім охочим допомагати іншим, фізично і матеріально. Це й буде нашим подарунком Папі!» — прокоментував нову ініціативу кардинал Дональд Вюрл на прес-конференції з нагоди відкриття кампанії.

Серед учасників флешмобу — Кейті Ледекі, яка здобула золото у змаганнях із плавання на Олімпійських іграх 2012 року. Спортсменка обіцяла допомагати різним благодійним організаціям. Тренер чоловічої баскетбольної команди університетy Джорджa Вашингтона Майк Лонерган постановив частіше брати участь у щоденній Євхаристії. А от пітчер команди «Washington Nationals» Крейґ Стаммен обіцяв вивчити напам’ять 5 розділ Євангелія від Матея.

Отець Джон Енцлер сподівається також залучити людей світу бізнесу до допомоги потребуючим. Юридичні фірми, наприклад, могли б забезпечити  безкоштовні консультації, а продуктові магазини й кав’ярні — пожертвувати їжу чи подарункові сертифікати для безпритульних. Навіть міська система громадського транспорту може взяти участь, створюючи спеціальні проїзні квитки для потребуючих.

Організатори сподіваються, що нова благодійна кампанія пошириться так само швидко, як і минулорічний «Ice Bucket Challenge».

Отець Джон Енцлер усвідомлює, що акція може звестися лише до перерахування коштів на благодійність. Проте він переконаний: особисті постанови чинити добро мають значно більшу вагу, позаяк суть акції — висловити повну солідарність із Папою Франциском.

«Я не можу уявити кращого подарунку для Його Святості», — каже о. Джон Енцлер. Сам він, до речі, також бере участь в акції: священик пообіцяв провести ніч, опікуючись безпритульними.

Джерело: www.credo-ua.org