“У стіп святого Пантелеймона у давньому Галичі”: стартує Реколекційно-Літургійний Праксис

Захід проходитиме 13-14 серпня на Івано-Франківщині, у селі Шевченкове, неподалік Галича. Подію організовує Літургійний центр «Передання» у співпраці з місцевою парафіяльною спільнотою.  За словами організаторів, захід несе реколекційно-літургійний характер.

“Наша мета – об’єднувати людей навколо витоків нашої церковної культури, слова, автентичних духовних традицій, творити життєдайні майданчики для навчання і спілкування – розповідає єромонах Лука Михайлович, викладач УКУ, керівник літургійного центру “Передання”. Християнська церковна культура містить у собі потужний імпульс, який об’єднує людей завдяки музиці і живому літургійному досвіду. Захід проводимо теж й для духовного оновлення учасників, а природа, молитва, нові знайомства й спілкування, сподіваємось, сприятимуть цьому”.

Літургійний центр “Передання” протягом останніх 4-х років організував  десятки схожих заходів. Організатори зізнаються, такі зустрічі проводять поза межами великих міст, щоб учасники поєднали відпочинок та інтелектуально-духовне збагачення поза звичним ритмом великих міст. Цьогоріч локацію для заходу обрали с. Шевченкове, що поблизу Галича. Сам вишкіл проведуть на території храму святого Пантелеймона. За словами єромонаха Луки Михайловича, святиня вражає своєю величчю, звідси й назва праксису – “У стіп святого Пантелеймона у давньому Галичі”:

«Це місце вибрано не випадково, оскільки храм Пантелеймона у цій місцевості є живим втіленням досвіду віри, передання духовної і мистецької довершеності. Такі місця самі по собі надихають, зосереджують, навчають. Водночас, це теж неймовірно приваблива місцевість з чудовими краєвидами Дністра. Споглядаючи з кручі святого Пантелеймона у Шевченковому, переконуєшся, що це місце недарма обрали наші предки, як столицю своєї держави».

Програма зустрічі передбачає науково-практичні лекції, реколекційні бесіди, майстер-класи, праці в групах, нічні чування, дискусійний майданчик, можливість спілкування з духівниками, тощо. Учасники зможуть опанувати і вдосконалювати традиційний церковний спів, збагатити свій літургійно-музичний репертуар і отримати імпульс для духовного зростання. Також гості візьмуть участь у молитовно-екскурсійній мандрівці храмами Крилосу, Галича і Рогатина.

Ще одна особливість заходу – богослужіння  з літургійно-богословськими коментарями. Як пояснюють організатори, під час служби робитимуться паузи, щоб детальніше торкнутися теми окремих частин Літургії. У часі зустрічі учасників теж очікує цікавий сюрприз.

Такий  праксис може зацікавити регентів, що практикують,  членів церковних хорів, членів співочих груп і формацій, крилосних хорів, людей, які професійно займаються музикою, й духовенство. До події також можуть долучитись усі охочі, що зацікавлені  літургійним  життям парафії й Церкви.

Наші заходи часто відвідують люди, які зустрічаються зі світом церковної музики і згодом це допомагає їм відкривати для себе досвід віри. Це дуже тішить. Сподіваюсь, що так і цього разу, – ділиться отець Лука. –  Наш захід відвідають учасники зі Львова, Галича, Івано-Франківська, Луцька, Тернополя, Надвірної та інших куточків  України. Ми з радістю бажаємо послужити нашим друзям, творити для них позитивне середовище і плекати стосунки».

Серед спікерів заходу – єромонах Лука Михайлович, керівник проекту.

Едуард Бердник, літургіст, відповідальний за літургійне служіння;

Андрій Шкраб’юк, протопсалт, перекладач літургійних текстів;

Люба Терлецька, директор Дяківсько-регентського інституту Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого.

Для участі необхідно попередньо зв’язатись з  координаторами. Захід має прочанський формат, тому гості житимуть у наметах поруч із храмом. Харчування входить у загальну вартість. Організатори забезпечать  доїзд учасників до місця проведення в Галичі зі Львова. З інших місць учасники здійснюватимуть добирання самостійно.

Контактні телефони організаторів:

єрм. Лука Михайлович –

+380985281785

Ничик Мар’яна –

+380676748169

Підготувала Наталія Стареправо