“У своєму священстві він був свідком Богом даного життя”: У цей день рік тому відійшов у вічність о. Річард

14 липня 2019 року відійшов у вічність  друг УКУ, отець Річард.
 Пропонуємо до Вашої уваги, слово Митрополита Філадельфійського Бориса у спомин про отця Річарда.
У своєму священстві Він був свідком Богом даного життя. Отець Річард цінував життя у цьому світі і у вічності, особливо беззахисне. Він присвятив себе допомозі тим, кого скалічила смерть. Він бажав їх підбадьорити і запевнити усіх, що Господь милосердний і гостинний. Його останнім земним днем стала Неділя. Прекрасна Літургія, відвідини святині Блаженного мученика Миколи Конрада, потім вечір танців із іншими волонтерами і студентами. Це був день глибокого пережиття таїнства Євхаристії, благодарення, і життя.
 
Отець Річард приїхав до України на Літню англомовну школу УКУ, щоб навчати. Його останній урок став найсильнішим. Він стосувався найпевнішої речі у нашому житті. Того, що ми всі покликані перейти від земного життя до вічності з Богом.
 
Знаю, що ви глибоко переживаєте Його перехід. У ваших серцях шок і біль. Біль і у моєму серці. Ми пригадуємо моменти чи роки, що з нами був цей Божий чоловік, один з дітей нашого Небесного Отця.
 
Дозвольте, у імені отця Річарда, подякувати Вам усім. Ця літня школа і Ваша приязнь була для нього важливими. Родина була для нього важливою.
 
Отець Річард подолав велику відстань, щоб бути з Вами — провідниками, волонтерами і студентами Літньої англомовної школи. Він всеціло і віддано хотів служити. Він був щасливий з вами. Він був щасливий разом молитися, святкувати, танцювати. Отець Річард більше за все бажав дати свідчення Христового Воскресіння. Перемоги Господнього життя над смертю. Щоб найкраще вшанувати його пам’ять, треба щиро зосередитися на цьому знакові надії.
 
Молюся разом з Вами, щоб вічною була пам’ять отця Річарда, який помер під час радісної забави, перед тим відслуживши Євхаристію. Молимося, щоб він був у пам’яті, умі, серці і Домі Господньому. У цьому полягає наша віра. Таке наше переконання. У цьому — наш мир.
 
Такою була віра і глибоке переконання отця Річарда. У цьому його вічний упокій.
 
Вічная пам’ять!
Обіймаю отця Річарда і Вас усіх своєю молитвою.
У Христі
Президент УКУ, митрополит Філадельфійський