У свято Благовіщення на фасаді Ратуші розмістили банер із іконою “Львівська Богородиця”

 Про це на своїй фб-сторінці поінформував директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко.

“Рік пандемії, рік випробовувань для світу та нашого міста. Як і минулого року, сьогодні, в свято Благовіщення, на фасаді Ратуші розміщено банер із зображенням ікони Львівської Богородиці.
Ця Богородиця Одигітрія особлива. Написана православним іконописцем, освячена у католицькій Катедрі та збережена вірменськими архієпископами Львова вона символізує те, що любов до Бога та ближнього є вищою за будь-які розбіжності”, – підкреслив Євген Бойко.
 

Львівська Богордиця – є однією з найцікавіших пам’яток української церковної культури. Богородиця Одигітрія упродовж всієї історії благословляла Своєю присутністю усі традиційні громади Львова – Православну, оскільки була написаною у традиції православного іконописця, Католицьку, адже з часу освячення у Латинському кафедральному соборі маємо першу задокументовану її дату, Вірменську Апостольську, оскільки упродовж тривалого часу вірменські архієпископи зберігали святиню. Символічним є і те, що й сьогодні до образу молитовно звертаються представники усіх конфесій, а копії та списки ікони поширені у храмах різних релігійних громад міста.

Історія датування та зберігання цієї ікони – багатогранна. Борис Возницький вважав часом народження ікони – ХІV cт. За його твердженнями ікона була перенесена з однієї із львівських церков до латинської катедри через пожежу в місті 1527 р. При латинському архієпископу Яну Соліковському образ був переданий вірменам. Відтоді він зберігався у вірменському соборі до ХХ ст.
Після Другої світової війни ікона на певний період зникла з поля зору, і у 1984 р., була закуплена від приватної особи до фондів Львівської картинної галереї.

Урочисте вшанування Львівського образу Пресвятої Богородиці відбулось у травні 2011 року – Патріархом Філаретом та єпископатом УПЦ КП.
З того часу Оригінальна ікона зберігалася у каплиці Палацу Потоцьких, де перед іконою постійно здійснювали богослужіння священики УГКЦ. Сьогодні ікона знаходиться в музеї «Івана Георгія Пінзеля» на площі Митній.

Упродовж останніх десятиліть численні відвідувачі галереї різних конфесій, що молилися перед іконою, засвідчили факти чудесних зцілень.