У Вірменському дворику відновили колону Святого Христофора

ArticleImages_61331_ХристофорУ Львові завершились реставраційні роботи з відновлення колони Святого Христофора, що датується ХIV ст. та знаходиться у дворику Вірменської церкви.

За словами начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко,  весь 2014 рік велись підготовчі робочі, а вже цього року, у квітні, пам’ятник законсервували та відреставрували.

Пам’ятку архітектури реставрували за співпраці Львівської міської ради та Міністерства культури Польщі, яка розпочалась ще у 2007 році.

Вартість реставрації становить близько 80 тис. злотих, що за ринковим курсом становить близько 488 тис. гривень. За словами Лілії Онищенко, щороку Міністерство культури Польщі витрачає близько півмільйона злотих на відновлення пам’яток у Львові.

Відновленням пам’ятника одночасно займались польський та український реставратори –  Анджей Газберук та Юрій Островський.

Додамо, що цього року  в рамках співпраці із поляками відновили стінописи у Вірменській церкві та Костелі єзуїтів, а також вісім надгробків на Личаківському цвинтарі. Чиновниця зауважила, що сприятливий для реставрацій сезон цього року закінчився. Тож наразі укладається список пам’яток, які наступного року відновлять за підтримки Міністерства культури Польщі.

Нагадаємо, весь ансамбль Вірменської церкви був збудований у Львові у 1370 році. Він є пам’яткою архітектури національного значення та занесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

За матеріалами: zaxid.net