У Вселенському патріархаті сьогодні з’явиться новий святий

Сьогодні, 31 серпня, в Патріаршому храмі в Константинополі (Стамбулі) Вселенський патріарх Варфоломій підпише Синодальний акт про канонізацію преподобного Віссаріона Агафоніта.

Про це повідомляє OrthodoxTimes.

У підписанні Синодального акту візьмуть участь протоієреї Вселенської патріархії зі всього світу, а також митрополити Елладської православної церкви Хризостом Мессинський і Симеон Фтіодитський.

Окрім цього очікується присутність представників влади та народу Греції.

Фанар розпочав канонізацію преподобного Віссаріона Агафоніта 14 червня 2022 року.

Майбутній преподобний народився в 1908 році. У 18 років він вирішив присвятити своє життя служінню Богові як священник і монах, прийнявши ім’я Віссаріон. Упродовж свого життя він присвятив багато часу та сил служінню хворим, дітям і потребуючим. Після 1955 року Віссаріон оселився в Агафонському монастирі, де ніс служіння духівника, але разом з цим продовжував служити людям за стінами обителі. Особливу увагу він приділяв хворим, знедоленим та бідним. Гроші, які йому жертвували, монах віддавав голодним та вбогим. Разом з цим священник звершував духовне служіння, сповідав людей, давав розраду та настанову. Особливістю його служіння було те, що він не чекав, коли люди прийдуть до нього, а сам ішов в їхні села і домівки, несучи їм Христа, а за потреби – і шматок хліба. Помер отець Віссаріон 22 січня 1991 року. Свідки його похорону згадують, що обличчя священника було дуже світлим, а від тіла були відчутними пахощі. Старця почали відразу вшановувати як святого. За його посередництвом відбувалось багато чудес, а коли його тіло ексгумували, воно виявилось нетлінним. Тихого старця знає вся Греція.