Учні видатного українського художника Миколи Стороженка представили у Львові виставку «Від школи до храму»

12023071_1621362034781707_1245646049_nУ Галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 38 (подвір’я лабораторного корпусу) відкрилася художня виставка «Від школи до храму», що представляє твори учнів видатного українського художника Миколи Андрійовича Стороженка (1928–2015).

Цікаві твори, не менш здібних і талановитих учнів, грою кольорів показують Ангелів, Ісуса Христа та Його Матір під новим кутом зору. Легкість, ніжність та піднесеність картин викликають емоції умиротворення і водночас легкого хвилювання…

Зокрема, для експозиції представили свої роботи: Іван Пилипенко, Олесь Соловей, Олександр Цугорка, Остап Ковальчук, Роман Богдан та Олександр Блонський.

«Микола Андрійович Стороженко надзвичайно чутливо підходив до постановки завдань, які на перших етапах роботи формували в учнів уявлення про поетапний рух від цілого до деталей. Надзвичайна відданість Учителя формувала в учнів почуття відповідальності до виконання роботи, коли він власним прикладом показував, що таке бути Художником», – зазначив художник та член Національної Спілки Художників України Роман Петрук.

Зазначимо, експозиція триватиме до 12 жовтня. Відвідати її можна з понеділка по п’ятницю від 10.00 до 16.00 год.

Довідка:

Микола Стороженко – академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Він був засновником і багаторічним керівником Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Окрім цього, був одним з перших серед тих, хто втілював у художніх творах образи довгий час замовчуваних діячів науки та культури — Максима Березовського, Петра Могили, Феофана Прокоповича, Григорія Сковороди та інших. Створив мистецьку школу світового масштабу, яка на довгі роки буде утверджувати українське образотворче мистецтво.