Українка вишила найбільшу у світі книгу – Євангеліє від Матвія, яку визнали світовим рекордом

Українка з Рівного Олена Медведєва вишила найбільший у світі фоліант. Вишита вручну книга – Євангеліє від Матвія важить 9 кг 400 г.

Євангеліє визнали найбільшою вишитою вручну книгою у світі. Це офіційно підтвердила експертна комісія.

Робота майстрині вражає тим, що усі тексти вишиті однією голкою. Це 88 тисяч 700 знаків! Жінка вишивала книгу протягом двох років. Про це інформує сайт “Новини міжморя” з посиланням на “Суспільне”.

“Коли спілкувалися з “Книгою рекордів Гіннеса” і показували цю книгу, то навіть міжнародні судді дуже дивувалися, як це можна створити таке вручну. Тобто дуже детально вивчали, як зроблені сторінки, підібрана вишивка, ілюстрації й так далі. Насправді це велика мистецька робота, якою може пишатися не лише Україна, а й увесь світ”, – розповіла керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Майстриня Олена Медведєва наслідує стиль першодрукаря Івана Федорова і має власний запатентований шрифт. Олена використовує два кольори: чорний та червоний. Вишиває французькими нитками, а перші літери оздоблює орнаментами.

Це не перша вишита книга у колекції майстрині. Олена уже вишивала твори Івана Франка, Тараса Шевченка та Лесі Українки.

Раніше майстриня отримала відзнаку “Гордість міста” у Рівному, а у 2019-му році її вишиване Євангеліє увійшло до Книги рекордів України.