Україномовний путівник про Рим і Ватикан вийшов друком у Львові

Під патронатом Посольства України в Італії та Посольства України при Святому Престолі (у Ватикані) українці отримали авторський путівник українською мовою. Його назва –  Рим та Ватикан: 753 д.н.е. – 2018 н.е. Незабутня мандрівка впродовж 2771 років:  Від кам’яних руїн древнього Риму до непохитного Каменя у Ватикані. Автор та упорядник – Тарас Дзюбанський, гід з багаторічним досвідом роботи у Вічному місті.

Окрім історичної та культурної інформації про монументи, пам’ятники, церкви та будівлі Вічного Міста, путівник містить практичну інформацію та поради автора щодо проведення дозвілля у Римі, про ментальність італійців. Також у книзі можна буде ознайомитись із інформацією про визначні місця у Римі та Ватикані, які безпосередньо пов’язані з Україною та українцями.

У книзі містяться понад 250 кольорових світлин українських фотографів. А туристи, які мають у своїх смартфонах програму зчитування QR-кодів, зможуть автоматично відкривати на своїх мобільних пристроях відповідні сторінки, присвячені окремим архітектурним пам’яткам. Презентація путівника запланована у Римі на 24 травня  та у Львові на 7 червня.

Придбати путівник Рим та Ватикан 753 д.н.е. – 2018 н.е. можна, написавши на електронну адресу ria.profile@gmail.com, або заповнивши форму за цим посиланням.

Передмови Послів:

«Roma caput mundi – так вважали давні римляни, які протягом століть з погордою дивилися на оточуючий світ, справедливо вважаючи Вічне місто центром і основою могутньої римської цивілізації. І в наші дні, відвідуючи Рим, ми маємо нагоду спостерігати велич тієї доби: форуми, амфітеатри, храми, базиліки, палаци, дороги, акведуки, терми… (Сьогодні) серед мільйонів туристів з різних країн, велика кількість українців щодня відвідує Рим, занурюючись в надзвичайну атмосферу італійської столиці. Тож, протягом тривалого часу нагальною справою є видання всеохоплюючого україномовного путівника по Риму, який би став в нагоді всім гостям з України відповідно до їх інтересів… Книга «Рим і Ватикан» – це не лише історична подорож Вічним містом, яку пропонує нам автор, але й результат його багаторічного досвіду дослідницької роботи у Ватикані та спілкування з італійськими істориками і архівістами, які ретельно зберігають римські «таємниці». Тож щиро бажаю усім, хто тримає в руках цей путівник, відкрити для себе Рим та Ватикан! Приємних подорожей по Вічному місту та незабутніх вражень!»

Євген Ю. ПЕРЕЛИГІН, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італії

«Вітаємо вихід у світ книги-путівника Ватиканом – уже другого та доповненого видання українською мовою призначеного, передусім, для численних прочан з України та для усіх цінителів древньої римської культури. Гортаючи сторінки цієї книги, ми проходимо крізь віки розвитку культу святого Петра у Ватикані. Зображення та кольорові ілюстрації, поміщені в цьому напрацюванні, допоможуть читачеві візуально краще зрозуміти історичні етапи розвитку почитання святого Петра, даючи уяву про вигляд самої могили Апостола та цілий ряд монументів збудованих згодом на цій могилі.

Бажаємо усім, хто читатиме цю книгу, відвідуючи древню могилу одного з найближчих Христових учнів, глибше осягнути велич та визначну роль Апостола Петра у становленні та розповсюдженні християнської віри, послідовників якої Апостол Петро у своїх посланнях порівнює з міцним камінням, з якого будується „духовний дім” (1Пт 2:5).»

Тетяна І. ІЖЕВСЬКА, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ватикані